Poraz Manchester Uniteda, remi Bilićeva West Hama

epa05121377 West Ham manager Slaven Bilić (L) and Manchester City manager Manuel Pellegrini (R) give instructions to their players during the English Premier League game between West Ham United and Manchester City at the Boleyn ground in London, Britain, 23 January 2016.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

26. kolu engleskog Premiershipa u subotu je Sunderland, koji se bori za opstanak, pobijedio kod kuće Manchester United sa 2-1, dok je Bilićev West Ham protiv Norwicha odigrao 2-2.

Sunderland je odlično krenuo i već u 3. minuti Wahbi Khazri je matirao De Geu. Domaćini su u 27. minuti oštećeni za očiti penal nakon što je veznjak Uniteda Schneiderlin igrao rukom u šesnaestercu.

United je do izjednačenja stigao u 39. minuti pogotkom Anthonyja Martiala. Iako je vratar David De Gea u par navrata odličnim obranama sačuvao svoju mrežu, u 82. minuti postao je tragiča, jer je zbog njegove loše reakcije Sunderland stigao do pobjede.

Bilićev West Ham gubio je protiv Norwicha 0-2 golovima Roberta Bradyja (54) i  Wesleyja Hoolahana (65), ali je u zadnjih petnaestak minuta došao do poravnanja, i to u razmaku od dvije minute, a strijelci su bili Dimitri Payet (74) i Mark Noble (76).  Nikice Jelavića nije bilo u sastavu “čekičara”.

“Sveci” nastavljaju marširati, u gostima su dobili Swansea 1-0 golom Shanea Longa u 69. minuti. I tako Southampton ima niz od pet pobjeda i jednog remija, i to  bez primljenog gola.

Večeras Chelsea dočekuje Newcastle. U nedjelju su na rasporedu dva važna dvoboja za vrh ljestvice, Arsenal dočekuje vodeći Leicester, a Manchester City ugošćuje Tottenham, dok posljednjeplasirana Aston Villa na svom terenu igra protiv Liverpoola.