Poraz Fenerbahčea, Korkmaz ušao u povijest

Pixabay

Turski nogometni velikan Fenerbahče nastavio je seriju očajnih rezultata nakon što je u susretu 26. kola nacionalnog prvenstva na gostovanju izgubio od Konyaspora sa 0-1.

Jedini pogodak na utakmici zabio je Rijad Bajić u 41. minuti utakmice.

Domaćin je utakmicu završio s dva igrača manje, ali je uspio osvojiti tri boda. U 67. minuti je isključen Slovenac Nejc Skubič, a u 76. minuti i Omer Sahiner.

Fenerbahče je ovim porazom produžio crni niz bez pobjede na šest utakmica tijekom kojih je upisao četiri poraza i dva remija.

Trener Konyaspora, Bulent Korkmaz ušao je u povijest kao tek drugi trener koji je u istoj sezoni pobijedio Fenerbahče s dvije različite momčadi. Prvu je ostvario u listopadu prošle godine kao trener Antalyaspora.

Prije njega to je uspjelo Yilmazu Vuralu u sezoni 1997-1998. Vural je tada vodio Trabzonspor i Genclerbirligi.

Na ljestvici vodi Trabzonspor sa 52 boda koliko ima i Istanbul Basaksehir, no oba sastava imaju utakmicu manje. Galatasaray je treći sa 49 bodova, a Sivasspor na četvrtom mjestu također ima 49 bodova. Fener je sedmi sa 40 bodova, dok je  Konyaspor na 14. mjestu sa 26 bodova, bodom više od zone ispadanja.

Na začelju je Kayserispor kojeg vodi Robert Prosinečki.

OZNAKE: fenerbahče, korkmaz