Poraz Cedevite u Podgorici

Košarkaši Cedevite izgubili su susret 8. kola regionalne ABA lige na gostovanju u Podgorici od Budućnosti sa 60-66 (16-23, 19-11, 12-13, 13-19).

Treći poraz u regionalnom natjecanju Cedevita je pretrpjela prvenstveno zbog izuzetno slabog šuta za tricu u drugom poluvremenu kada nitko osim Filipa Krušlina nije uspijevao pogoditi, a vrlo slabu utakmicu još jednom su odigrali Will Cherry i Kevin Murphy.

Cedevita je u završnici treće četvrtine imala prednost od 47-44, no zbog neorganiziranih napada i nepreciznih šutova dopustila je domaćima seriju od 13-1 kojom je Budućnost stigla do ključne prednosti. Na ulasku u posljednju minutu bilo je 60-59 za Budućnost, ali nakon promašaja Gordića domaći su skočili u napadu, a bivši igrač Cedevite je u drugom pokušaju postigao koš uz dodatno slobodno bacanje kojim je praktički riješio susret.

Filip Krušlin je sa 15 koševa bio najefikasniji kod Cedevite dok je Nemanja Gordić ubacio 13 poena za Budućnost.

Cedevita je sada pala na omjer pobjeda i poraza 5-3, dok je Budućnost na vrhu sa 7-1.