Pongračić dvostruki strijelac u uvjerljivoj pobjedi Wolfsburga

U 28. kolu Bundeslige Wolfsburg je na gostovanju kod Bayer Leverkusena upisao uvjerljivu pobjedu rezultatom 1:4 (0:1). Dvostruki strijelac za Vukove bio je 22-godišnji hrvatski stoper Marin Pongračić koje je na asistencije Arnolda bio precizan u 43. i 75. minuti, a mrežu Apotekara su još zatresli Arnold u 64. iz slobodnog udarca te Steffen u 67. nakon kontranapada dok je poraz domaćih ublažio Baumgartlinger u 86. minuti. .

Stasiti branič najbolje je reagirao koncem prvog dijela na ubačaj Arnolda iz slobodnog udarca te je glavom poslao loptu iza leđa Hradeckog za svoj prvijenac u zelenom dresu. Ista kombinacija je na jednak način bila učinkovita i 15 minuta do kraja drugog poluvremena postavivši konačan rezultat susreta.

Pongračić je u Wolfsburg pristigao ove zime iz Red Bull Salzburga u transferu vrijednom 10 milijuna eura te je dosad ukupno upisao pet nastupa. Prethodno je bio član 1860 Munchena, Ingolstadta te Bayern Munchena, a za U21 reprezentaciju Hrvatske je odigrao tri utakmice te je na radaru izbornika Vatrenih Zlatka Dalića. U startnoj postavi Wolfsburga našao se i Josip Brekalo koji je zamijenjen u 65. minuti utakmice.

U derbiju 28. kola Bayern je u Der Klassikeru slavio kod Borussije Dortmund pogotkom Joshue Kimmicha u 43. minuti te je tako povećao svoju prednost na vrhu ljestvice pred Crno-žutima na sedam bodova.