Pogodak Modrića u pobjedi Reala

epa07415994 Real Madrid's Luka Modric in action during the UEFA Champions League round of 16 second leg match between Real Madrid and Ajax at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 05 March 2019.  EPA/RODRIGO JIMENEZ

Nakon dva uzastopna poraza od Barcelone i neočekivanog ispadanja u osmini finala Lige prvaka, nogometaši Real Madrida iskupili su se gostujućom pobjedom 4-1 protiv Valladolida, ali do nje su došli uz puno sreće.

U 12. minuti Valladolid nije iskoristio penal, Ruben Alcaraz pucao je iznad gola. No, samo dvije minute kasnije Sergio Guardiola zabija za Valladolid, ali nakon pregleda VAR-a gol je poništen zbog zaleđa.
Ipak, Valladolid je poveo golom Anuara u 29. minuti. No, domaćini su se kratko veselili, jer Raphael Varane u 34. zabija za 1-1.

Početkom drugog poluvremena domaći igrač Oscar Plano radi nepotreban prekršaj na lijevom beku Reala Odriozoli u kaznenom prostoru i Karim Benzema u 51. minuti iz penala pogađa za vodstvo Reala 2-1. U 59. minuti Benzema još jednom trese mrežu za 3-1. A konačnih 4-1 postavio je najbolji svjetski nogometaš Luka Modrić, koji je uz odličan dribling zabio u 85. minuti.

Napadač Duje Čop je za Valladolid igrao od 73. minute.

Hrvatski veznjak Marko Rog ostao je na pričuvnoj klupi Seville, koja je na domaćem terenu svladala Real Sociedad sa 5-2, a trostruki strijelac bio je Wissam Ben Yedder (48, 58, 61).