Pogodak Marka Pjace za bod Torina protiv Lazija, zabio je drugu utakmicu zaredom

epa09474079 Torino's Marko Pjaca jubilates with his teammates after scoring a goal during the Italian Serie A soccer match US Sassuolo vs  Torino FC at Mapei Stadium in Reggio Emilia, Italy, 17 September 2021.  EPA/ELISABETTA BARACCHI

EPA/ELISABETTA BARACCHI

Hrvatski napadač Marko Pjaca bio je strijelac za Torino drugu utakmicu zaredom, postigao je jedini pogodak svoje momčadi u 1-1 (0-0) domaćem remiju protiv Lazija u susretu 5. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Kao i prije šest dana u susretu 4. kola protiv Sassuola, Pjaca je postigao prvi pogodak na utakmici i to nakon što ga je hrvatski stručnjak Ivan Jurić uveo u igru umjesto drugog hrvatskog igrača Josipa Brekala. Ovoga puta Jurić je Pjacu na travnjak poslao u 74. minuti, a samo dvije minute potom 26-godišnji napadač je glavom zatresao mrežu gostiju iz Rima nakon ubačaja Singa. Pet minuta porom Pjaca se našao u još jednoj odličnoj situaciji, ali tada je njegov udarac nogom sa 12-ak metara obranio Reina.

Lazio, kod kojega je Toma Bašić ostao na klupi svih 90 minuta, poraza se spasio iz kaznenog udarca kojega je u prvoj minuti sudačke nadoknade realizirao Immobile. Prethodno je Djidji nespeetno oborio Muriqija u svom kaznenom prostoru.

Sedmi Lazio sada ima osam bodova, jedan više od devetog Torina.

Napoli je zadržao stopostotni učinak i nakon 5. kola uvjerljivom 4-0 (2-0) gostujućom pobjedom protiv Sampdorije u Genovi. Dvostruki strijelac bio je Osimhen (10, 50), a po jednom su mrežu domaćih tresli Ruiz (39) i Zielinski (59).

Vodeći Napoli ima maksmimalnih 15 bodova, dva više od Intera i MIlana, dok je Sampdoria 13. s pet bodova.