Pogodak Majera i prvijenac Mese za remi Šibenika i Dinama u debiju Escobara

03.04.2021.,Sibenik - 27. kolo Prve HNL, Sibenik - Dinamo.Emir Sahiti,Nikola Rak, Gordon Schildenfeld, Mesa Antunez Juan Camilo

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U pretposljednjoj utakmici programa 27. kola HT Prve lige Šibenik i Dinamo su na Šubićevcu odigrali neriješenih 1-1 (0-0). Domaći su tako u debiju novog trenera Sergija Escobara ostvarili veliki bod protiv aktualnog prvaka.

Momčad Damira Krznara je ovim raspletom prekinula niz od sedam ligaških susreta s upisanom pobjedom, ali i niz od jednako toliko utakmica bez primljenog pogotka. Klub sa Šubićevca je pak ovim bodom prekinuo svoj niz od tri ligaška poraza.

U vrlo uzbudljivom susretu goste je u vodstvo prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca u 70. minuti doveo Lovro Majer, a konačnih 1-1 svojim prvijencem u dresu Šibenika u 77. je minuti postavio 23-godišnji Kolumbijac Juan Mesa.

Uvodno su ‘Narančasti’ kreirali dvije opasne situacije pred vratima Livakovića. U trećoj minuti prvo je blokiran i u korner odbijen pokušaj Jurića, a iz tog ubačaja iz kuta Schildenfeld je s lijeve strane glavom s pet metara poslao loptu u okvir, no Jakić u posljednji trenutak odbija loptu s crte!

‘Plavi’ velikom prilikom uzvraćaju već u 7. minuti. Oršić je probio desnu stranu domaće obrane i s ruba terena ubacio kvalitetno u sredinu gdje je pored uspavanog Emira Sahitija na četiri metra Atiemwen dobio skok i glavom snažno pucao pod gredu, no fantastičnom se obranom iskazao 25-godišnji Lovre Rogić!

Iako se i dalje igralo otvoreno s obje strane nedostajalo je konkretnosti u posljednjoj trećini, pa tako vratari u narednom periodu nisu imali spomena vrijednog posla. Takvo stanje prekinuo je Stojanović u 14. minuti kada je poslije njegovog pokušaja ubačaja lopta išla pod gredu, no koncentrirani Rogić uspio je to ‘išupati’ i odbiti u korner.

Dinamo je negdje od 25. minute uspostavio dominaciju u posjedu, naravno, ostaje otvoreno pitanje je li to posljedica svjesnog prepuštanja lopte od strane Escobarove momčadi, no kako bilo, Krznarova momčad nije nikako uspijevala odigrati nekoliko povezanih akcija i konretnije doći u posljednju trećinu.

Prilikama potpuno siromašan period prekinuli su domaćini u 39. minuti. Ostali su ‘Narančasti’ visoko po izgubljenoj lopti, Jurić uz rub terena oduzima posjed Stojanoviću i dodaje u prostor za Bulata koji iskosa s ruba šesnaesterca gađa suprotni kut, no Livaković se iskazuje sigurnim odbijanjem i obranom.

Do kraja izjednačenog poluvremena, dvije minute sudačke nadoknade, vidjeli smo još i odličnu priliku Dinama u 45. minuti. Oršić je ubacio s lijevog ruba šesnaesterca u sredinu gdje je s ruba peterca pored dekoncentriranog Bulata Majer glavom poslao loptu malo, malo pored suprotne vratnice.

Prvu opasnu situaciju u nastavku kreirao je Šibenik u 50. minuti. Nakon kraćeg pritiska Dinama domaći oduzimaju loptu i izlaze u kvalitetnu kontru koju je udarcem s ruba šesnaesterca okončao de Frias, lopta na sedam metara pogađa Lauritsena u ruku koja je bila uz tijelo. Šibenčani neopravdano traže kazneni udarac, a Zebec opravdano pokazuje da u toj situaciji nije bilo elemenata za takvu odluku.

Odličnu kontru domaćih vidjeli smo i u 57. minuti. Nakon ubačaja iz kuta za Dinamo ‘Narančasti’ izlaze u brzu kontru u kojoj u završnici Sahiti dodavanjem kroz obranu odlično pronalazi de Friasa na jedanaest metara, no Livaković je pravovremeno vidio gdje sve što se pred njim događa vodi i u punom sprintu istrčao s vrata, ‘ušao’ Španjolcu u udarac i upisao veliku obranu!

Šibenik je bio bolji u ovom periodu drugog dijela. U 64. minuti iz prekida opasno prijeti Bulat, iskosa lijevo sa osamnaest metara gađao je sam gornji suprotni kut, no reprezentativni vratar Dinama još se jednom iskazao kvalitetnom obranom i sačuvao mrežu netaknutom.

Konačno je u vidu konkretnosti igre prema naprijed živnuo i Dinamo. U 67. minuti Ivanušec je pod pritiskom iz sredine kvalitetno dodao za Gavranovića koji iskosa lijevo sa sedam metara puca u prvi kut, no Rogić sigurnom intervencijom odbija u kroner.

Krznarova momčad do rezultatske prednosti stiže iz prekida, dosuđenog nakon Kvesićevog nehotičnog igranja rukom. Majer je fantastično preciznim udarcem sa sedamnaest metara pogodio gornji lijevi kut za 1-0 ‘Plavih’ i svoj peti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 22. u 106. Prva HNL nastupu.

Uporni Šibenik do izjednačenja je stigao već na isteku 77. minute. Bulat je fantastično iz slobodnog udarca s tridesetak metara pogodio gredu, lopta se odbija na osam metara gdje je najkoncentriraniji Mesa, koji postavlja nogu i trese nečuvanu mrežu za 1-1 i svoj prvijenac u 19. ligaškom nastupu za Šibenik.

U narednom periodu i dalje izjednačeno, uz blagu dominaciju Dinama. Nakon gužve u šesnaestercu domaćih Gavranović se kvalitetno okrenuo i pokušao pucati/dodati prema suprotnom kutu u 84. minuti, nije tamo bilo nikoga od njegovih suigrača pa je lopta završila pored suprotne vratnice. Tri minute poslije Ampem je na drugoj strani dobru kontru okončao nepreciznim dalekometnim udarcem.

Do kraja susreta, četiri minute sudačke nadokande, odličnom je intervencijom u trećoj minuti bod domaćinima sačuvao Rogić! Majer je prošao po desnoj strani šesnaesterca i odigrao povratno za Tolića, no Rogić je njegov udarac s pet metara u bliži kut odbio u korner i time, što se prilika tiče, zaključio ovaj vrlo uzbudljiv susret.

Dinamo u sljedećem kolu gostuje kod Lokomotive, dok će Šibenik gost biti u Varaždinu. Prethodno svojoj predstavi s Lokmotivom ‘Plavi’ u četvrtak na Maksimiru u okviru prve utakmice četvrtfinala Europske lige dočekuju Villarreal.