Pobjede Šahtara i Atalante, poraz Manchester Cityja

epa07886757 Atalanta's Duvan Zapata (C, front) celebrates with teammates after scoring during the UEFA Champions League group C soccer match Atalanta BC vs FK Shakhtar Donetsk at the Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 01 October 2019.  EPA/PAOLO MAGNI

EPA/PAOLO MAGNI

Suparnici zagrebačkog Dinama u skupini Lige prvaka Šahtar i Atalanta upisali su ligaške pobjede, dok je Manchester City doživio neočekivani domaći poraz.

Idući Dinamov protivnik, Šahtar je u susretu 10. kola ukrajinskog prvenstva na gostovanju pobijedio Dnjipro-1 sa 2-0 upisavši i desetu pobjedu ove sezone.

Golove za Šahtar zabili su Junior Moraes u četvrtoj minuti, te Taison u 83. minuti.

Šahtar vodi na ljestvici sa 30 bodova, deset više od Desne iz Černihiva, dok je na trećem mjestu kijevski Dynamo sa 17 bodova i utakmicom manje.

Dinamo i Šahtar snage će odmjeriti 22. listopada u Karkivu, a uzvrat je 6. studenog u Zagrebu.

Nakon što su dvije domaće utakmice odigrali u Parmi (poraz i remi), igrači Atalante napokon su se vratili na svoj obnovljeni Gewiss stadion u Bergamu, te su u nedjelju svladali Lecce sa 3-1 golovima Duvana Zapate (35), Papu Gomeza (40) i Robina Gosensa (56). Bila je to treća uzastopna pobjeda Atalante koja se nalazi na trećem mjestu Serie A. Hrvatski veznjak Mario Pašalić ovaj puta ostao je na pričuvnoj klupi momčadi iz Bergama.

Manchester City je na svom terenu doživio neočekivani poraz od Wolverhamptona sa 0-2. Junak u senzacionalnoj pobjedi Wolvesa bio je španjolski veznjak Adama Traore koji je zabio oba gola i to oba nakon sjajno izvedenih kontri. Za 1-0 je zabio u 80. minuti, a pobjedu gostiju potvrdio je pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Bio je to tek drugi domaći poraz Građana u prvenstvu u posljednjih 26 utakmica. Posljednji put Guardiolina družina je na svom terenu izgubila u prosincu prošle godine od Crystal Palacea (2-3).

City je u četiri domaće utakmice ove sezone ispustio već pet bodova, dok je cijele prošle sezone na Etihadu ispustio svega tri boda. Stoga niti ne čudi što “Građani” nakon ovog poraza imaju već osam bodova zaostatka za liderom Liverpoolom.