Pobjede Barcelone, Granade i Betisa. Teška ozljeda Barcinog Ronalda Arauja

epa09896379 Barcelona's players Jordi Alba (L), Sergio Busquets (2-R) and Frenkie De Jong (R) protest to the referee Jaime Latre (L) during the Spanish LaLiga soccer match between FC Barcelona and Cadiz CF at Camp Nou stadium in Barcelona, Catalonia, Spain, 18 April 2022.  EPA/Andreu Dalmau

EPA/Andreu Dalmau

Nogometaši Barcelone, Real Betisa i Granade ostvarili su pobjede u prvim susretima 36. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Barcelona je na svom terenu pobijedila Celtu sa 3-1, međutim susret je obilježila teška ozljeda Ronalda Arauja u 68. minuti.

Mladi stoper Barcelone sudario se glavama sa suigračem Gavijem i izvukao deblji kraj. Na travnjak je čak moralo doći vozilo hitne pomoći po 23-godišnjeg Urugvajca.

Prema prvim vijestima stoper Barce je zadobio potres mozga.

Barca je povela sa 3-0 golovima Memphisa Depayja (30) i Pierre-Emericka Aubameyang (41, 48). Celta je smanjila u 50. minuti preko Iaga Aspasa, no samo osam minuta kasnije gosti su ostali bez isključenog Murilla i tu je priča završila.

Katalonski sastav je ovom pobjedom praktički osigurao drugo mjesto iza prvaka Real Madrida.

Real Betis je na gostovanju pobijedio Valenciju sa 3-0 osvojivši važna tri boda u borbi za jedan od europskih kupova.

Gosti su sva tri gola zabili u nastavku, a strijelci su bili Willian Jose (57), Sergi Canales (87) i Borja Iglesias (90).

Važne bodove, ali u borbi za ostanak izborila je Granada pobjedom 1-0 protiv Athletic Bilbaoa.

Pogodak odluke zabio je Alex Collado u 35. minuti. Gosti su od 85. minute ostali s igračem manje nakon što je isključen Mikel Vesga.