Pobjede Bayerna i Borussije Dortmund

epa08788843 Jannes Horn (L) of Koeln and  Leroy Sane of Bayern in action during the German Bundesliga soccer match between 1. FC Kolen and Bayern Munich in Cologne, Germany, 31 October 2020.  EPA/Marius Becker / POOL

EPA/Marius Becker

U 6. kolu Bundeslige Bayern i Borussia Dortmund u subotu su upisali pobjede, te su privremeno izbili na vrh tablice, oba kluba imaju po 15 bodova.

Bayern je u gostima kod Koelna slavio sa 2-1, a oba gola postigao je u prvom poluvremenu. Prvo je u 13. minuti pogodio Thomas Müller iz penala, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela (45+1) Serge Gnabry je nakon solo prodora sa desnog boka ušao u 16-erac i precizno pogodio za 2-0. Utješni pogodak za domaćine postigao je Dominick Drexler (82).

U gostima je slavila i Borussia Dortmund, koja je dobila Arminiju Bielefeld s 2-0, a oba gola glavom je zabio stoper Mats Hummels. Prvog u 53. minuti nakon kornera kojeg je izveo Jadon Sancho, a u drugog 72. nakon centaršuta Marca Reusa. Ovo je prvi puta nakon 2010. da je Hummels zabio dva gola u u jednoj utakmici Bundeslige.

Augsburg je kod kuće dobio posljednjeplasirani Mainz s 3-1, a vodeći pogodak za domaćine škaricama je postigao Švicarac Ruben Vargas u 40. minuti. Mainz je izjednačio preko Karima Onisiwe (64), ali u zadnjih deset minuta André Hahn sa dva gola (80, 90+1) donosi pobjedu Augsburgu.

Dan ranije nogometaši Schalkea i Stuttgarta odigrali su 1-1, a bila je to 22. uzastopna utakmica bez pobjede za Schalke u domaćem ligaškom natjecanju.

Večeras Borussia Moenchengladbach dočekuje Leipzig, koji se pobjedom može vratiti na vrh tablice.