Pobjede Arsenala, Milana, Celtica i Bayera

epa07035563 Dudelange's Jerry Prempeh (L) and Milan's Gonzalo Higuain (R) fight for the ball during the UEFA Europa League group stage soccer match between F91 Dudelange and AC Milan at Josy Barthel stadium in Luxembourg, 20 September 2018.  EPA/JULIEN WARNAND

Nogometaši Arsenala, Milana, Celtica, Bayer Leverkusena i Sportinga izborili su pobjede u susretima prvog kola Europske lige.

Arsenal je u Londonu u susretu E skupine bez većih problema pobijedio ukrajinsku Vorsklu Poltava sa 4-2. Golove za ‘Topnike’ zabili su Pierre-Emerick Aubameyang (32, 56), Danny Welbeck (48) i Mesut Ozil (75), dok su golove za goste postigli Volodimir Česnakov (77) i Vjačeslav Šarpar (90+4)

U drugom susretu Sporting je pobijedio Karabag sa 2-0, a golove su zabili Raphinha (54) i Jovane Cabral (88). Filip Ozobić je za Karabag odigrao cijeli susret.

Bayer Leverkusen je u susretu iz A skupine na gostovanju pobijedio Ludogores 3-2 nakon što je domaćin vodio 2-0.

Bugarski sastav je sjajno ušao u susret i nakon prvih pola sata vodio je 2-0 golovima Claudia Keserua (8) i Marcelinha (30). Nadu gostima vratio je Kai Havertz u 38. minuti, a Bayer se potpuno vratio u susret u 63. minuti kada je Isaac Kiese Thelin zabio za 2-2. Sedam minuta kasnije gosti su zabili i treći pogodak potpuno okrenuvši rezultat, a strijelac je ponovo bio Havertz. Tin Jedvaj nije nastupio za goste.

U drugom susretu iz A skupine Zurich je na gostovanju pobijedio AEK Larnacu sa 1-0.

U susretu 1. kola skupine B Salzburg je na gostovanju pobijedio RB Leipzig sa 3-2. Gosti su imali vodstvo 2-0, potom je Leipzig izjednačio, no Austrijanci su u završnici stigli do tri boda.

Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 2-0 golovima Munasa Dabbura (20) i Amadoua Haidare (22), no Nijemci su u nastavku uspjeli izjednačiti preko Konrada Laimera (70) i Yussufa Poulsena (82). Ipak, pobjedu Salzburgu donio je Frederik Gulbradsen u 89. minuti. Marin Pongračić je za goste igrao cijeli susret.

U drugom dvoboju Celtic je pobijedio Rosenborg sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Leigh Griffiths u 87. minuti. Filip Benković je igrao cijeli susret za Celtic, dok Jozo Šimunović nije nastupio.

U skupini C Slavija je u Pragu pobijedila Bordeaux sa 1-0 golom Jaromora Zmrhal (35). Toma Bašić nije nastupio za francuski sastav jer su ga zaboravili prijaviti za Europsku ligu.

Kopenhagen i Zenit su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 44. minuti golom Robert Maka, a izjednačio je Sotiriou u 64. minuti.

U skupini F Milan je teškom mukom pobijedio F91 Dudelange sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Gonzalo Higuain (59).  Alen Halilović je zaigrao za goste u posljednje tri minute, dok je Ivan Strinić još uvijek izvan stroja zbog problema sa srcem

Olympiacos i Real Betis su odigrali bez golova.