Pobjede Arsenala i Lyona, Atletico Madrid remizirao

epa09129467 Arsenal's Calum Chambers in action during the English Premier League soccer match between Sheffield United and Arsenal London in Sheffield, Britain, 11 April 2021.  EPA/Tim Keeton / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Tim Keeton

Nogometaši Arsenala u posljednjoj su nedjeljnoj utakmici 31. kola engleskog prvenstva slavili u gostima kod Sheffielda s 3:0.

Arsenal je u vodstvo doveo Lacazette (33) nakon lijepe akcije, a u nastavku su pobjedu “Topnika” potvrdili Martinelli (71) i još jednom Lacazette (85). Arsenal se ovom pobjedom uspeo na deveto mjesto ljestvice sa 45 bodova, koliko ima i 10. Leeds , dok je Sheffield United siguran putnik u drugu ligu sa samo 14 bodova.

Istim rezultatom u Francuskoj je Lyon slavio protiv Angersa, u posljednjoj utakmici 32. kola Ligue 1. Memphis Depay je postigao vodeći pogodak za domaće u 21. minuti, a Paqueta je u 41. minuti zatresao mrežu za 2:0. Depay se drugi put upisao u strijelce u 82. minuti za konačnih 3:0. Hrvatski branič Mateo Pavlović odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Vodeći Lille ima 69 bodova, tri više od drugoplasiranog PSG-a. Monaco je treći sa 62 boda uz utakmicu manje, a Lyon je u 31 nastup sakupio 61 bod.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 30. kola španjolskog prvenstva Betis je ugostio vodeći Atletico Madrid, a dvoboj je završio bez pobjednika, rezultatom 1:1. Već u 5. minuti Yannik Carrasco postigao je vodeći pogodak za Atletico, a izjednačio je Tello u 20. minuti.

Nakon 30. kola Atletico ima 67 bodova, Real Madrid 66, a Barcelona 65. Četvrta je Sevilla s 58 bodova, a Real Sociedad i Betis na petom i šestom mjestu imaju po 47. Bod manje ima Villarreal koji je u nedjelju poražen na svom terenu od Osasune.