Pobjeda Windingstada, Zubčić ispao u 16-ini finala, a Rodeš u kvalifikacijama

epa08086470 Filip Zubcic of Croatia in action during the men's Giant Slalom race at the FIS Alpine Skiing World Cup event in Alta Badia, Italy, 22 December 2019.  EPA/ANDREA SOLERO

EPA/ANDREA SOLERO

Norvežanin Rasmus Windingstad pobjednik je petog izdanja paralelnog veleslaloma u Alta Badiji, hrvatski skijaš Filip Zubčić ispao je u 16-ini finala, dok se Istok Rodeš nije uspio plasirati među 32 najbolja skijaša.

Zanimljivo, u pet izdanja paralelnog veleslaloma u Alta Badiji, vidjeli smo pet različitih pobjednika. U prvom izdanju, 2015. slavio je Norvežanin Kjetil Jansrud, iduće godine pobijedio je Francuz Cyprien Sarrazin, u 2017. je najbolji bio Šveđanin Matts Olsson, lani Austrijanac Marcel Hirscher, a ove godine Norvežanin Windingstad koji je u finalu pobijedio Nijemca Stefana Luitza.

Windingstad je na putu do pobjede porazio Talijana Hannesa Zingerlea, sunarodnjake Aleksandera Aamodta Kildea i Lucasa Braathena, Austrijanca Rolanda Leitingera, te Luitza.

Treći je bio Austrijanac Roland Leitinger nakon što je u borbi za broncu porazio Norvežanina Leifa Kristiana Nestvold-Haugena.

Od hrvatskih predstavnika u kvalifikacijama su nastupili Filip Zubčić, koji je u nedjelju osvojio 10. mjesto u veleslalomu, te Istok Rodeš, no samo je Zubčić uspio izboriti plasman među 32 najbolja skijaša, odnosno u finalne utrke.

Zubčić je u šesnaestini finala odmjerio snage u dvoboju s njemačkim skijašem Luitzom. U prvoj vožnji naš skijaš za Nijemcem je zaostao 50 stotinki, a nakon druge vožnje zaostatak se popeo na 3.57 sekundi te je u osminu finala prošao Luitz koji je potom dogurao do finala.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Norvežanin Henrik Kristoffersen sa 379 boda, drugi je Austrijanac Vincent Kriechmayr (312), a treći je Francuz Alexis Pinturault (302).