Pobjeda PSG-a, Monaco nastavio seriju

epa07390788 Paris Saint Germain's Eric Maxim Choupo-Moting (C) and Pierrick Valdivia of Nimes (L) in action during the French Ligue 1 soccer match between PSG and Nimes at the Parc des Princes stadium in Paris, France, 23 February 2019.  EPA/YOAN VALAT

U susretu 27. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Caen sa 2-1 pa sada ima čak 20 bodova više od drugoplasiranog Lillea.

Domaćin je poveo, ali su Parižani s dva gola Kyliana Mbappea okrenuli rezultat izborivši 23. pobjedu u 26 odigranih utakmica.

Casimir Ninga je doveo Caen u prednost u 56. minuti, no samo tri minute kasnije Mbappe je izjednačio iz kaznenog udarca. Tri minute prije kraja mladi napadač je svojim 24. golom ove sezone donio gostima pobjedu.

Mbappe uvjerljivo vodi na ljestvici strijelaca Le Championnata ispred klupskog suigrača Edisona Cavanija koji je zabio 17 golova.

Monaco je nastavio seriju dobrih rezultata odigravši 2-2 na gostovanju kod Angersa. Momčad iz Kneževine je u zadnjih pet kola upisala tri pobjede i dva remija i polako se udaljava iz opasne zone.

Domaćin je poveo 2-0 golovima Flaviena Taita (23, 45). Radamel Falcao je u 48. minuti smanjio, a isti je igrač iz kaznenog udarca izjednačio u 82. minuti.

Mateo Pavlović je odigrao cijeli susret za domaći sastav baš kao i Danijel Subašić za goste.

Na ljestvici vodi PSG sa 71 bodom, 20 bodova manje ima Lille, dok je treći Lyon sa 46 bodova.

OZNAKE: psg, monaco