Pobjeda Milana protiv Lazija za vrh tablice, nevjerojatan preokret Empolija protiv Napolija

epa09907489 Lazio’s Sergej Milinkovic-Savic (L) and Milan’s Ante Rebic in action during the Italian Serie A soccer match between SS Lazio and AC Milan at the Olimpico stadium in Rome, Italy, 24 April 2022.  EPA/GIUSEPPE LAMI

EPA/GIUSEPPE LAMI

Nogometaši Milana probili su se privremeno na vrh ljestvice Serie A zahvaljujući pobjedi 2-1 na gostovanju kod Lazija u Rimu.

Domaći su poveli već u 4. minuti golom Cire Immobilea i imali prednost sve do 50. minute, kad je izjednačio Olivier Giroud. Milan je do pobjede došao u trećoj minuti sučevog dodatka kad je loptu u mrežu poslao Sandro Tonali, a asistent je bio Zlatan Ibrahimović kojemu je prethodno dodao Ante Rebić.

Hrvatski napadač je u igru ušao u 68. minuti zamijenivši Girouda. Na drugoj strani je Toma Bašić igrao od 60. minute.

Milan je teško izborenom pobjedom došao do 74 boda i zasjeo na vrh ljestvice Serie A s dva boda prednosti ispred gradskog suparnika Intera koji ima utakmicu manje.

Hrvatski veznjak Milan Badelj postigao je pogodak kojim je Genoa na svom stadionu svladala Cagliari sa 1-0 u 34. kolu talijanske Serie A i tako uvećala svoje izglede za ostanak u prvoligaškom društvu.

Badelj je pogodak postigao u 89. minuti, kad se pokraj nekadašnjeg suigrača iz reprezentacije Marka Roga uspio izboriti za loptu i pogoditi donji desni kut gostujućih vrata.

Milan Badelj je odigrao cijelu utakmicu za Genou, a Rog je za Cagliari igrao od 77. minute.

Genoa je još uvijek u zoni ispadanja sa 25 bodova, ali sada zaostaje samo tri boda za Cagliarijem koji sa 28 bodova drži spasonosno 17. mjesto.

Nevjerojatan preokret vidjeli su navijači Empolija, čija je momčad od 80. do 87. minute u dvoboju protiv Napolija preokrenula zaostatak od 0-2 u pobjedu 3-2.

Golovima Driesa Mertensa (44) i Lorenza Insignea (53) gosti su vodili 2-0, da bi se potpuno raspali u sedam minuta. Liam Henderson je u 80. minunti smanjio zaostatak Empolija, a veliki preokret je s dva pogotka kreirao Andrea Pinamonti (83, 87) koji je tako došao do 12 golova u ovoj sezoni Serie A.

Napoliju je ovo težak udarac u borbi za prvaka Italije, jer je s utakmicom više ostao na pet bodova zaostatka za vodećim Interom, te četiri boda iza Milana. Empoli je sa 37 bodova na 14. mjestu i prebrodio sve brige oko ostanka u prvoligaškom društvu.

Bologna i Udinese su osvojili po bod odigravši 2-2. Domaćin je poveo golom Hickeyja u 6. minuti, a Udinese je odgovorio pogocima Udogiea (25) i Successa (46). Bod Bologni donio je Sansone (59).

Filip Benković je ostao na klupi za pričuve Udinesea.

Nogometaši Salernitane pobijedili su na domaćem terenu Fiorentinu 2-1 u prvom nedjeljnom ogledu. Ostvarila je time momčad iz Salerna treću prvenstvenu pobjedu u nizu s kojom se pomaknula sa samog dna ljestvice, gdje su boravili kroz cijelu sezonu.

Salernitana je povela golom Đurića u devetoj minuti. Izjednačio je Saponara u 64., a u 76. minuti domaći strijelac Đurić je izašao iz igre te ga je na travnjaku zamijenio Bonnazoli. Upravo je on golom u 79. minuti odlučio pobjednika.