Pobjeda Marcella Jacobsa u Berlinu, Armandu Duplantisu ‘za dlaku’ izmakao svjetski rekord

Pixabay

Olimpijski prvak na 100 metara Talijan Marcell Jacobs imao je svoje prvo natjecanje nakon zlatne medalje u Tokiju, pobijedivši na 60 metara na dvoranskom atletskom mitingu u Berlinu u petak, dok je Šveđaninu Armandu Duplantisu za dlaku izmakao svjetski rekord.

Olimpijski prvak u skoku s motkom Duplantis nije uspio u tri pokušaja preskočiti 6.19 metara, čime bi popravio vlastiti svjetski rekord (6.18). Duplantis je slavio s 6.03 metara.

“Stvarno mi se svidio moj drugi pokušaj jer sam se osjećao kao da sam preskočio visinu svjetskog rekorda,” rekao je 22-godišnji Šveđanin.

Jacobs je pobijedio na 60 metara s vremenom od od 6.51 sekundi i to više od pet mjeseci nakon svojih olimpijskih podviga – zlatnih medalja na 100 metara i 4×100 metara, koje su zapanjili svijet. Jacobs je u završnici pobijedio Bjelokostinca Arthura Cisséa (6.60) i Francuza Jimmyja Vicauta (6.61), a nakon pobjede Jacobs je kazao kako mu je cilj za dvoransku sezonu oboriti europski rekord na 60 metara, koji od 2009. drži Britanac Dwain Chambers za 6.42 sekundi.

“U Tokiju sam u polufinalu i finalu na 100 metara prošao 60 metara tako što sam oborio ovaj rekord, tako da mi je cilj ponovno pronaći tu formu”, dodao je 27-godišnji sprinter.