Pobjeda Intera, pogodak i asistencija Perišića

EPA/DANIEL DAL ZENNARO

epa

U prvom susretu 37. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Empoli 2-1, a u naslovnoj ulozi ponovo je bio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Hrvatski veznjak je asistirao za prvi, a potom zabio i drugi pogodak ‘Nerazzurra’. Perišić je ove sezone zabio sedam golova u Serie A, te dodao i pet asistencija.

Inter je poveo u 12. minuti golom Maura Icardija nakon sjajne Perišićeve asistencije. Gosti su izjednačili u 37. minuti, a strijelac je bio Manuel Pucciarelli, međutim svega tri minute kasnije domaćin je stigao do novog vodstva. Jevetić je pucao, Alberto Pelagotti obranio, a Perišić lagano pospremio odbijanac. U nastavku susreta gosti su bili bliže izjednačenju, no više nije bilo pogodaka.

Perišić je igrao do sudačke nadoknade kada je zamijenjen, dok je Marcelo Brozović odradio cijeli dvoboj.

Inter je ovom pobjedom učvrstio četvrto mjesto sa 68 bodova, osam više od Fiorentine na petoj poziciji. Roma na trećem mjestu, posljednjem koje osigurava kvalifikacije Lige prvaka ima nedostižna 74 boda i utakmicu manje. Empoli je na sigurnoj 12. poziciji sa 43 boda, osam bodova više od zone ispadanja.

Večeras je još na rasporedu utakmica Bologna – Milan, a u nedjelju se sastaju Roma – Chievo, Sampdoria – Genoa, Carpi – Lazio, Fiorentina – Palermo, Frosinone – Sassuolo, Atalanta – Udinese, Verona – Juventus i Torino – Napoli.