Pobjeda Astane, Tomasov nastupio

U prvom susretu drugog pretkola nogometne Lige prvaka Astana je pobijedila Midtjylland sa 2-1, a pobjednik ovog para u idućoj rundi će igrati protiv boljeg iz susreta zagrebačkog Dinama i Hapoela Be’er Sheve.

Junak utakmice igrane u Astani bio je mađarski reprezentativac Laszlo Kleinheisler (24) koji je postigao dva lijepa gola pri čemu drugi u posljednjim trenucima susreta s više od 25 metara.

Astana je povela u 31. minuti nakon što je Kleinheisler opalio sa 20 metara i pogodio donji lijevi kut suparničkog gola. Izjednačio je Gustav Wikheim u 51. minuti. Kada se već činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, Kleinheisler je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade sjajno pogodio sa više od 25 metara za pobjedu kazahstanskog prvaka.

Za Astanu je cijeli susret odigrao hrvatski nogometaš Marin Tomasov.

Uzvratni susret je 1. kolovoza u Herningu.