Pobjeda Argentine u La Pazu nakon 15 godina

epa08742100 Bolivia's Saul Torres (L) of Bolivia vies for the ball against Lautaro Martinez (R) of Argentina, during a South American qualifying match for the Qatar 2022 World Cup, between the Bolivian and Argentine teams, at the Hernando Siles Stadium, in La Paz, Bolivia, 13 October 2020.  EPA/Martin Alipaz / POOL

EPA/Martin Alipaz

Nogometaši Argentine slavili su u 2. kolu južnoameričkih kvalifikacija za SP 2022 kod Bolivije u La Pazu s 2-1 (1-1).

Argentincima je to prva pobjeda u gostima kod Bolivije nakon čak 15 godina, a La Paz i nadmorska visina od 3500 metara dosad su uvijek bili nepremostiva prepreka jer su tamo u pravilu gubili utakmice, čak i sa 1-6 prije nekoliko godina.

Izbornik Lionel Scaloni je odlučio doći u Boliviju čak tri dana prije utakmice kako bi se Argentinci aklimatizirali na veliku nadmorsku visinu, a to je urodilo pobjedom Messijeve ekipe. Ipak, nije sve bilo glatko jer su Bolivijci poveli preko napadača Cruzeira Morena Martinsa u 24. minuti, da bi Lautaro Martínez u 45. minuti postigao izjednačujući gol kada ga je domaći branič nespretno napucao loptom, koja se potom odbila u mrežu. Joaquin Correa, igrač Lazija, donio je Argentini pobjedu u 79. minuti udarcem iskosa s desetak metara.

Argentina je tako kvalifikacije započela s dvije pobjede, a Bolivija s dva poraza.