Pique spasio Barcelonu od prvog poraza

epa06214494 FC Barcelona's Argentinian striker Lionel Messi (R) celebrates with his teammate Gerard Pique (L) after scoring the 1-0 lead from the penalty spot during the Spanish Primera Division soccer match between FC Barcelona and SD Eibar at the Camp Nou in Barcelona, Spain, 19 September 2017.  EPA/ALEJANDRO GARCIA

U gradskom derbiju 22. kola Primere Espanyol i Barcelona su odigrali 1-1, a Barcelonu je samo osam minuta dijelilo od prvog poraza ove sezone.

Utakmica je odigrana po jakom pljusku i vodom natopljenom terenu, a Espanyol je poveo sredinom drugog dijela kada je taj pljusak iznad RCDE stadiona bio najjači, a uvjeti skoro nemogući za igru. Ubačaj Garcie u 66. minuti sačekao je Gerard i glavom neobranjivo pogodio mrežu. Barcu je samo osam minuta dijelilo od prvog poraza u Primeri, a u 82. minuti na ubačaj iz kuta najviše je skočio Pique i izjednačio.

Barca je započela bez Lea Messija i Ivana Rakitića, a Argentinac je ušao u 58. minuti, dok je hrvatski reprezentativac ostao na klupi.

Barceloni je ovo tek četvrti remi nakon 22 kola, ali i dalje vode s 58 bodova, 12 više od Atletica koji ima utakmicu manje, dok je Espanyol 15. s 25 bodova.

Ranije su Getafe i Leganes odigrali 0-0.

1. FC Barcelona        22 18  4  0 60:11  49 58
 2. Atletico Madrid     21 13  7  1  32:9  23 46
 3. Valencia            21 12  4  5 42:25  17 40
 4. Real Madrid         21 11  6  4 45:21  24 39
 5. Villarreal          22 11  4  7 33:26   7 37
 6. FC Sevilla          22 10  3  9 28:34  -6 33
 7. Eibar               22  9  5  8 31:34  -3 32