Phoenix izgubio utakmicu i Devina Bookera, Memphis uzvratio New Orleansu, Miami na 2-0

Phoenix Suns guard Devin Booker (1) looks for a call during the first half of Game 2 of an NBA basketball first-round playoff series against the New Orleans Pelicans, Tuesday, April 19, 2022, in Phoenix. (AP Photo/Matt York)

AP Photo/Matt York

Phoenix je izgubio od New Orleansa s 125-114 međutim od poraza i trenutnog omjera 1-1 za Sunse je veći problem što se nakon sjajnog prvog poluvremena u kojem je zabio 31 koš  (12/19) ozlijedio Devin Booker. U pitanju je desna stražnja loža a nakon utakmice se nije znala ozbiljnost ozljede.

Mikal Bridges je za Phoenix zabio 19 koševa, Chris Paul je imao 17 koševa i 14 asistencija. Za New Orleans Brandon Ingram 37 koševa, 11 skokova i devet asistencija, CJ McCollum 23 koša, devet asistencija i osam skokova.

Memphis je izjednačio na 1-1 pobjedom 124-96 nad Minnesotom uz sjajajn učinak Ja Moranta koji je iz igre izašao 4:40 prije kraja, ne mareći što mu za triple-double fali još samo jedan skok. Morant je imao 23 koša, 10 asistencija i devet skokova, Desmond Bane i Jaren Jackson ubacili su po 16. Za Pelicanse Anthony Edwards 20 koševa i šest skokova, Karl-Anthony Towns 15 koševa i 11 skokova.

Miami je povisio vodstvo protiv Atlante na 2-0 nakon pobjede 115-105. Hawksi su se držali u egalu u prvom poluvremenu da bi Heat otišao na +14 u trećoj i +16 u četvrtoj četvrtini. Trae Young, koji se nakon utakmice žalio da su suci puštali prečvrstu igru, je za Atlantu zabio 25 koševa, puno više od osam iz prve utakmice, ali je imao čak deset izgubljenih lopti.

Jimmy Butler je dominirao s 45 koševa i po pet skokova i asistencija, Tyler Herro je zabio 15, Max Strus 14 za Miami. Bogdan Bogdanović 29 za Hawkse, De’Andre Hunter 16 koševa.