Phoenix Darija Šarića na pobjedu do finala Zapada, Philadelphia protiv Atlante vodi 2-1

NBA: Phoenix Suns at Philadelphia 76ers Aug 11, 2020; Lake Buena Vista, Florida, USA;   Phoenix Suns forward Dario Saric (20) drives past Philadelphia 76ers forward Mike Scott (1) during the first half of an NBA basketball game Tuesday, Aug. 11, 2020, in Lake Buena Vista, Fla.  Mandatory Credit: Ashley Landis/Pool Photo-USA TODAY Sports Ashley Landis

ASHLEY LANDIS/REUTERS/PIXSELL

Phoenix Suns su gostujućom pobjedom 116-102 protiv Denver Nuggetsa poveli 3-0 u polufinalu Zapadne konferencije što znači da su na koračić od finala. Koliko je tih 3-0 značajno, govori statistički ovaj podatak: od 142 momčadi koje su u povijesti NBA doigravanja vodile 3-0, svih 142 su prošle u sljedeći krug!

Phoenix je krenuo jako od početka utakmice, sredinom prve četvrtine već su imali 23-11 ali Denver se još držao pa je prilazio na 40-36 i 59-55 na poluvremenu. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su Sunsi napravili dodatnih 10 razlike, Booker sa 11 i Paul sa 8 u ovih 12 minuta su donijeli prevagu, a početkom zadnjeg perioda Dario Šarić je ubačajem za 96-76 odveo Phoenix na najvećih +20.

Devin Booker i Chris Paul najbolji sa 28 odnosno 27 koševa, DeAndre Ayton 10 koševa i 15 skokova, Dario Šarić 7 koševa (2/3) i 4 skoka za 9 minuta.

Kod Denvera Nikola Jokić 32 koša (13/29), Monte Morris  21 koš (8/12).

I Philadelphia je pobijedila u gostima, kod Atlante su sa 127-111 došli do 2-1 u polufinalu Istočne konferencije. Atlanta je sredinom prve četvrtine povela 11-8, i to je bilo sve: Sixersi su odmah preuzeli vodstvo i gradili prednost koja je otišla do najvećih +22 sredinom zadnjeg perioda. Joel Embiid je opet bio dominantan, 27 koševa (7/14), 9 skokova i 8 asistencija, Tobias Harris 22 (10/18) i 8 skokova, Ben Simmons 18 koševa (7/11) i 7 asistencija.

Za Atlantu standardno najbolji Trae Young sa 28 koševa (9/17) i 8 asistencija, John Collins 23 koša (10/14) i 7 skokova, Bogdan Bogdanović 19 koševa (7/13).