PH košarkaša: Cibona u produžetku bolja od Cedevite Junior

18.02.2023., KC Drazen Petrovic, Zagreb - Zavrsni turnir SuperSport kupa Kresimir Cosic, finale, KK Cedevita junior- KK Cibona. Photo: Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban/PIXSELL

U uzbudljivom derbiju drugog kola HT Premijer lige za prvaka Cibona je slavila na gostovanju kod Cedevite Junior 96:93 nakon produžetka.

Otvaranje derbija u novozagrebačkoj dvorani Boško Božić – Pepsi pripalo je domaćinu, koji je nakon osam minute igre vodio 22:9 i sa deset koševa razlike (28-18) završio prvu četvrtinu. Međutim, u drugoj četvrtini gosti su postigli čak 33 koša i preuzeli kontrolu nad rezultatom.

Cibona je u posljednjih deset minuta ušla sa velikih 14 koševa viška (70:56) i činilo se da će, iako je igrala u oslabljenom sastavu, slaviti još jednu pobjedu protiv najvećeg gradskog suparnika.

Malo po malo, Cedevita je smanjivala zaostatak da bi na sekundu do kraja Jakov Mustapić pogodio oba slobodna bacanja za 85:85 i odveo utakmicu u produžetak.

U dodatnih pet minuta, prvo je Sven Smajlagić sa dvije trice držao Cibonu u vodstvu. Vito Kučić i Kruno Simon doveli su Cedevitu do vodstva 93:91 na dvije minute prije kraja, ali do kraja produžetka domaći sastav ostao je bez ubačaja.

Cibona je do pobjede došla pogođenim slobodnim bacanjima. Prvo je Krešimir Ljubičić pogodio jedno od dva, potom je Smajlagić pogodio oba za novo vodstvo Cibone 94:93, da bi pobjedu momčadi Josipa Sesara potvrdio 17-godišnji junior Luka Frančešević. Ušao je u igru umjesto Borne Kapuste, koji je napravio petu osobnu pogrešku, a 11 sekundi prije kraja potvrdio je pobjedu svoje momčadi pogodivši oba bacanja.

Vito Kučić je u zadnjoj akciji promašio tricu za Cedevitu Junior i novi produžetak, a ni Renato Serdarušić nije uspio pogoditi nakon napadačkog skoka.

Sven Smajlagić je sa 25 koševa bio najbolji strijelac Cibone. Lovro Mazalin ubacio je 19 poena uz 11 skokova i šest asistencija, a Ivan Majcunić ostvario je 12 ubačaja. Cedevitu je predvodio Krunoslav Simon sa 24 koša, dok je Vito Kučić zabio je 20 poena. Renato Serdarušić ostvario je 15 ubačaja i 16 skokova.

U prvom jučerašnjem dvoboju Zadar je bio uvjerljiv protiv Šibenke 89:64.

Cibona je sa omjerom 20-4 izjednačena na vrhu ljestvice sa drugoplasiranim Splitom. Treći je Zadar sa 19-5. Slijede Cedevita Junior na četvrtom mjestu sa 18-6, Šibenka na petom sa 13-11 i Furnir na šestom sa 12-12.