PH košarkaša: Cedevita Junior slavila na gostovanju u Šibeniku

08.02.2022., Zagreb - SSD Bosko Bozic - Pepsi, HT Premier liga, 16. kolo, KK Cedevita Junior - GKK Sibenka. Vito Kucic.

Goran Stanzl/PIXSELL

Cedevita Junior gostovala je u Sportskoj dvorani Baldekin i svladala Šibenku 77:70 u prvoj utakmici petog kola HT Premijer lige za prvaka.

Domaći sastav bolje je otvorio dvoboj i nakon prve četvrtine imao prednost od devet koševa razlike (21:12). Do poluvremena Cedevita Junior spustila je zaostatak na samo dva poena (34:32). U drugom poluvremenu igrači trenera Damira Mulaomerovića preuzeli su vodstvo, koje više nisu ispuštali do kraja susreta.

Kod Cedevite Junior Đorđe Topolović je sa 19 poena i 10 skokova bio najbolji igrač. Emir Šabić ostvario je 18, a Sandro Rašić 10 ubačaja.

U redovima Šibenke Patrik Jambrović je sa 17 ubačaja i 7 skokova bio najbolji pojedinac. Luka Skorić ubacio je 12, a Pavao Paić 11 koševa.

Cedevita Junior upisala je drugu uzastopnu pobjedu (Split, Šibenka) te se bodovno izjednačila sa vodećim trojcem Cibonom, Splitom i Zadrom koji imaju pobjedu više i utakmicu manje (20 pobjeda i 47 bodova, a Cibona, Split i Zadar imaju 21 pobjedu s tim da Split i Cibona igraju međusobno).

Šibenka je doživjela peti poraz zaredom u Ligi za prvaka te ima omjer od 13 pobjeda i 14 poraza. Nalazi se ispred Furnira, koji svoju utakmicu tek treba odigrati.