Petra Martić u drugom kolu Wimbledona, Donna Vekić igra danas

epa10036517 The Wimbledon logo on an umbrella is covered in rain as games are temporarily suspended due to rain on the first day at the Wimbledon Championships, in Wimbledon, Britain, 27 June 2022.  EPA/NEIL HALL   EDITORIAL USE ONLY

EPA/NEIL HAL

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u drugo kolo grand slam turnira Wimbledon nakon što je u utorak u prvom kolu poslije sat i 53 minuta igre pobijedila Amerikanku Shelby Rogers sa 6-2, 7-6(5).

U prvom setu Martić je tri puta uzela servis suparnici, a svoj je izgubila jednom. U drugom setu Martić je uzela servis odah na početku i imala je prednost 5-4 ali je onda izgubila vlastiti servis, a Amerikanka je izjednačila. Nakon izjednačenja Rogers je još jednom izgubila svoj servis, kao Martić i set je otišao u tie break u kojem je ipak bolja bila hrvatska tenisačica.

Martić je na kraju slavila iako je napravila deset dvostrukih pogrešaka, od čega šest u drugom setu. Osim toga, servirala je četiri asa, a Rogers tri. No, Amerikanka je napravila čak 32 neprisiljene greške, dok ih je Martić napravila 24.

Ovo je treći međusobni ogled između Rogers, 39. tenisačice svijeta i Martić koja je 80. na WTA ljestvici i druga pobjeda hrvatske tenisačice.

U drugom kolu Martić je igrati protiv Kristine Kucove iz Slovačke, 91. tenisačice svijeta, s kojom je do sada igrala tri puta i samo je jednom pobijedila, 2010. godine.

U utorak je meč prvog kola u Wimbledonu trebala igrati i Donna Vekić i to protiv Amerikanke Jessice Pegule, ali je prebačen na srijedu.