PETI PORAZ SEZONE Watford uvjerljivo slavio protiv Liverpoola

EPA/GERRY PENNY

Nogometaši Liverpoola doživjeli su u nedjelju neugodan poraz na gostovanju kod Watforda. Domaćini su slavili sa 3:0.

Watford je u vodstvo stigao već u trećoj minuti preko Nathana Akea, a na 2:0 povisio je Odion Jude Ighalo 12 minuta kasnije. Jürgen Klopp ponovno se našao u problemima, nakon što se još jedan obrambeni igrač danas ozlijedio. U 41. minuti iz igre je morao izaći Martin Škrtel, a zamijenio hžga je Divock Origi.

Pokušao je Klopp izmjenama u drugom poluvremenu doći do preokreta, ili barem izjednačenja. Izvadio je Lallanu i Firmina, a uveo Ibea i Bentekea, ali bezuspješno. Do kraja susreta samo su primili još jedan pogodak. Strijelac je u 85. minuti bio ponoco Ighalo.

Iako su imali puno veći posjed lopte od domaćina (66%-34%), nogometaši Liverpoola mučili su se sa preciznosti. Od 12 upućenih udaraca prema vratima Watforda samo su 4 otišla u okvir gola. S druge strane, domaćini su pucali 6 puta prema vratima Bogdana, a čak je pet udaraca išlo u okvir gola.

Porazom je Liverpool ostao na devetom mjestu Premiershipa, upisavši danas peti poraz u sezoni. Watford je sedmi sa 28 bodova, četiri više od ‘Redsa’.