Petar Musa svojim desetim ligaškim pogotkom osigurao pobjedu Slaviji

SK Slavia Praha

U utakmici 27. kola češke prve lige Slavia Prag je danas rezultatom 0-1 (0-0) svladala Pribram u gostima, a strijelac pogotka vrijednog tri boda bio je hrvatski napadač Petar Musa.

Gosti su bili dominantnija momčad čitavu utakmicu, no pretjeranog posla za vratara Martina Melichara i nije bilo.

Pogodak vrijedan tri boda branitelju naslova Slaviji donio je 22-godišnji Hrvat koji je u igru ušao u 68. minuti umjesto Ladislava Takacsa. Pogodak je postigao u 82. minuti kada je nakon dosta zbunjenosti u šesnaestercu domaćih lijepo iz voleja zahvatio loptu i pospremio ju u sami kut za konačnih 0-1.

Mladom hrvatskom napadaču ovo je bio deseti ligaški pogodak u sezoni, te zahvaljući tom učinku dijeli poziciju najboljeg strijelca lige zajedno s još pet nogometaša. Za Slaviju mu je ovo bio treći pogodak, preostalih sedam postigao je u dresu Slovana iz Libereca u kojem je bio na posudbi do siječnja ove godine kada je vraćen u matični klub.

Musa je nogomet počeo igrati u Hrvatskom Dragovoljcu iz kojeg je 2007. prešao u NK Zagreb, klub s kojim je nakon uspona kroz mlađe kategorije upisao i jedine seniorske minute u hrvatskom nogometu. U drugom dijelu sezone 2015/2016 za tadašnjeg je prvoligaša, pod vodstvom tada i trenera Dražena Medića, upisao šest nastupa. U lipnju 2017. kratko je bio registriran za zaprešićki Inter, no već u srpnju potpisuje za Slaviju, za koju je prve nastupe upisao u ovoj godini, provevši prethodni period na posudbama u češkim prvoligašima.