Perišić zabio za 3:1 Tottenhama u 74. minuti, Spursi izvukli samo bod

13.12.2022., stadion Lusail, Katar - FIFA Svjetsko prvenstvo, polufinale, Hrvatska - Argentina. Ivan Perisic Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je strijelac trećeg pogotka za Tottenham Hotspur u 3-3 (1-0) gostujućem remiju protiv posljednjeg Southamptona kod kojega Mislav Oršić i Duje Ćaleta-Car ponovno nisu bili u kadru.

Perišić, koji je u igru ušao u 37. minuti, u 74. minuti je doveo svoju momčad u prednost od 3-1 preciznim drop-kick udarcem s vrha kaznenog prostora. No, momčad koja se bori za plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone u posljednjih 20-ak minuta nije uspjela obraniti dva gola prednosti protiv sastava koji se bori za ostanak.

Inače, Tottenham je poveo u samoj završnici prvog poluvremena golom Porra (45+1), odmah na startu nastavka poravnao je Adams (46), da bi novu prednost gostima osigurao Kane (65) preciznim udarcem glavom. Potom je Perišić povisio na 3-1, ali taj rezultat je trajao nepune tri minute prije no što je Walcott (77) smanjio na 3-2, da bi Ward-Prowse (90+3-11m) poravnao na 3-3 iz kaznenog udarca nakon prekršaja Sarra na Maitland-Nilesu.

Četvrti Tottenham sada ima 49 bodova, jedan manje, ali i dvije utakmice više odigrane od trećeg Manchester Uniteda, a dva više i dvije utakmice više od petog Newcastle Uniteda. Southampton je ostao posljednji sa 23 boda, dva manje od 17. Evertona koji drži posljednju poziciju koja osigurava ostanak.

Na vrhu je Arsenal sa 66 bodova, pet manje ima drugi Manchester City.

REZULTATI 28. KOLA,
Petak:
Nottingham Forest – Newcastle United 1-2 (Dennis 26 / Isak 45+2, 90+3-11m)
Subota:
Aston Villa – Bournemouth 3-0 (Douglas Luiz 7, Ramsey 80, Buendia 89)
Brentford – Leicester City 1-1 (Jensen 32 / Barnes 52)
Southampton – Tottenham Hotspur 3-3 (Adams 46, Walcott 77, Ward-Prowse 90+3-11m / Porro 45+1, Kane 65, PERIŠIĆ 74)
Wolverhampton Wanderers – Leeds United 2-4 (Jonny 65, Cunha 73 / Harrison 6, Ayling 49, Kristensen 62, Rodrigo 90+7)