Perišić strijelac u polufinalu njemačkog kupa, Knežević donio pobjedu Puskas Akademiji, Puljić zatresao mrežu drugo kolo zaredom

DFB Cup - Semi Final - Bayern Munich v Eintracht Frankfurt Soccer Football - DFB Cup - Semi Final - Bayern Munich v Eintracht Frankfurt - Allianz Arena, Munich, Germany - June 10, 2020   Bayern Munich's Ivan Perisic in action with Eintracht Frankfurt's David Abraham, as play resumes behind closed doors following the outbreak of the coronavirus disease (COVID-19)  REUTERS/Kai Pfaffenbach/Pool    DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video KAI PFAFFENBACH

Kai Pfaffenbach/REUTERS/PIXSELL

U danas odigranim utakmicama tri su se hrvatska nogometaša upisala u listu strijelaca za svoje klubove. Ivan Perišić postigao je pogodak za svoj Bayern u polufinalnu njemačkog kupa, Josip Knežević zatresao je mrežu za Puskas Akademiju, a Jakov Puljić drugo je kolo zaredom bio strijelac u poljskoj Ekstraklasi.

Perišić za vodstvo Bayerna na putu do finala kupa

U drugoj utakmici polufinala njemačkog kupa Bayern je u Munchenu rezultatom 2-1 (1-0) svladao Eintracht Frankfurt i tako osigurao finalni okršaj s Bayer Leverkusenom koji je posljednju utakmicu 77. izdanja DFB Pokala izborio ranije 0-3 slavljem protiv niželigaša Saarbruckena. Perišićevom klubu ovo će biti 24. nastup u finalu natjecanja.

Perišić je za Bayern zaigrao od prve minute, a isti je napustio u 61. minuti kada je umjesto njega u igru ušao Lucas Hernandez. Pogodak je 31-godišnji hrvatski reprezentativac postigao u 14. minuti kada je Thomas Muller ubacio s desne strane napada, a Perišić usamljen na suprotnoj strani glavom loptu pospremio u mrežu za 1-0 svoje momčadi. Bio mu je to šesti pogodak u aktualnoj sezoni.

Eintracht se u igru vratio pogotkom Dannyja da Coste u 69. minuti, a prolazak u finale momčadi Hansa Dietera Flicka osigurao je Robert Lewandowski golom u 74. minuti.

Finale između Bayerna i Bayera na rasporedu je četvrtog srpnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Puljić strijelac drugo kolo zaredom za Jagielloniju

U utakmici 29. kola poljske Ekstraklase Jagiellonia je rezultatom 0-3 (0-2) svladala LKS u Lodzu. Goste je u vodstvo doveo Jakov Puljić prekrasnim pogotkom u 12. minuti. Brzi izlazak svoje momčadi Puljić je dočekao gotovo na polovici terena, primio loptu i sjurio se prema vratima te s desne strane napada sa sedamnaest metara prelijepim i preciznim udarcem pogodio suprotni kut za 0-1 Jagiellonije i svoj drugi pogodak u nizu u Poljskoj.

Puljić je igru napustio u 74. minuti kada je umjesto njega na travnjak istrčao Španjolac Jesus Imaz, a osim donedavnog nogometaša Rijeke na travnjaku smo danas od Hrvata u dresu Jagiellonije gledali i Ivana Runju te Zorana Arsenića koji su odigrali svih 90 plus minuta.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Šesti ovosezonski pogodak Kneževića u Mađarskoj

Puskas Akademija je u utakmici 28. kola mađarske prve lige rezultatom 2-1 (1-1) svladala posljednjeplasirani Kaposvar.

Domaće je u vodstvo iz kaznenog udarca u 8. minuti doveo 31- godišnji Josip Knežević kojem je to bio šesti ligaški pogodak u sezoni za klub u kojem se u dosadašnjih 89 nastupa u svim natjecanjima ukupno 32 puta upisao u strijelce.

Gostima je izjednačenje donio Attila Szakaly pogotkom u 23., a konačnih 2-1 djelo je 19-godišnjeg rumunjskog napadača Nandora Tamasa koji je mrežu zatesao u 90. minuti utakmice.

U redovima posljednjeplasirane momčadi mađarske prve lige cijeli je susret odigrao Dinko Trebotić, dok je Antun Palić travnjak napustio u 61. minuti.