Pašalić dvostruki strijelac za Atalantu, Kramarićev četvrti pogodak u četvrtom nastupu

19.11.2019., Stadion Aldo Drosina, Pula - Prijateljska nogometna utakmica, Hrvatska - Gruzija. Mario Pasalic

Luka Stanzl/PIXSELL

Tijekom današnjeg dana dvojica su se hrvatskih nogometaša upisala na listu strijelaca za svoje klubove u ‘ligama petice’. Mario Pašalić bio je dvostruki strijelac u 0-3 (0-1) slavlju Atalante na gostovanju kod Brescie u okviru 14. kola Serie A, dok je Andrej Kramarić bio jedini strijelac za Hoffenheim u 1-1 (1-0) remiju protiv Fortune iz Dusseldorfa u okviru 13. kola njemačke Bundeslige.

Kramarić usprkos ozljedama ‘ubojito’ učinkovit

28-godišnji hrvatski reprezentativni napadač pogodak je postigao u šestoj minuti utakmice na fantastično proigravanje Austrijanca Florijana Grillitscha.

Nekadašnji napadač Dinama i Rijeke već duži period ima velikih problema s ozljedom koljena te je u aktualnoj sezoni upisao svega četiri ligaška nastupa (uključujući i ovaj susret), no usprkos tome njegova golgeterska forma ‘ne pati’ jer mu je ovo ujedno bio i četvrti pogodak. Protivničke mreže tresao je u svakoj ligaškoj utakmici u kojoj je u aktualnoj sezoni nastupio.

Do kraja utakmice gosti su uspjeli osigurati bod zahvaljujući pogotku Rouwena Henningsa u 87. minuti te su tako stigli do ukupno 12 bodova na kontu i trenutno su na trinaestom mjestu Bundeslige. Kramarić je za Hoffenheim odigrao svih devedeset minuta, a njegov klub nakon nekompletiranog trinaestog kola na kontu ima 21 bod i nalazi se na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice.

Pašalić dvostruki strijelac protiv Brescije

U 14. kolu Serie A Atalanta je na gostovvanju kod Brescije slavila rezultatom 0:3 (0:1). Momčad Gian Piera Gasperinija je u vodstvo došla u 26. minuti utakmice kada je nakon lijepe akcije i ubačaja Castagne loptu glavom u mrežu poslao Mario Pašalić.

Pašalić je novi gol za povećanje prednosti postigao petom u 61. minuti. Ovog puta u asistente se upisao Iličić koji je i postavio konačan rezultat u sudačkoj nadoknadi. Hrvatskom reprezentativcu, koji se u klubu iz Bergama nalazi na posudbi iz Chelsea s pravom otkupa ugovora, to su bili drugi i treći prvenstveni golovi u aktualnoj sezoni, a još jedan je zabio u Ligi prvaka. Uz to je dva puta bio asistent u Serie A.

Konačnih 3-0 za Atalantu postavio je Josip Iličić pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade. Atalanta je nakon nekompletiranog četrnaestog kola Serie A trenutno na petom mjestu s 25 bodova na kontu, dok je Brescia sa sedam osvojenih bodova na začelju ljestvice.