PAOK pobjedom na Rujevici eliminirao Rijeku iz Konferencijske lige

26.08.2021., stadion HNK Rijeka, Rijeka - Druga utakmica play-offa UEFA Konferencijske lige, HNK Rijeka - PAOK. Omar El Kaddouri Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Rijeka se nije uspjela plasirati u grupnu fazu Konferencijske lige. Bijeli su u uzvratnom dvoboju play-offa pred 6.721 gledateljem na Rujevici poraženi od PAOK-a rezultatom 0:2 (0:1). Grčki predstavnik se tako s ukupnih 1:3 kvalificirao u skupine premijernog izdanja novog europskog natjecanja. Za večerašnju pobjedu gostiju strijelci su bili Omar El Kaddouri i Thomas Murg.

Hrvatska je tako nakon kvalifikacijske faze ostala samo s jednim predstavnikom u grupnoj fazi europskih natjecanja. Bit će to aktualni prvak Dinamo koji će sutra od 12 sati u Istanbulu saznati suparnika u skupinama Europske lige.

PAOK je odlično otvorio utakmicu te je u 6. minuti u dva navrata pogodio okvir gola domaćih. Prvo je Schwab neometan s dvadesetak metara zatresao desnu vratnicu, a potom je u nastavku akcije nakon povratne lopte El Kaddouri s desetak metara poslao loptu u prečku. Nespretno je potom na odbijenu loptu reagirao Prskalo, ali gosti nisu uspjeli iskoristiti njegov propust.

Gosti u vodstvo ipak dolaze u 10. minuti kada je Schwab pravovremeno uposlio El Kaddourija, a on je s osam metara pored Escovala poslao loptu kraj Prskala.

Tomečak je u 19. minuti nakon solo prodora snažno pucao iz daljine, ali u tom pokušaju nije bilo preciznosti tako da nije bilo potrebe za intervenciju Paschalakisa.

U 32. minuti dobar udarac s dvadesetak metara uputio je Abass, a lopta je prošla malo pokraj suprotne stative.

PAOK je uzvratio četiri minute kasnije kada je Vieirinha imao priliku iz slobodnog udarca s 18 metara, no njegov udarac odlazi iznad grede.

Abass je u 37. minuti odlično s desne strane proigrao Tomečaka, no on neometan s desetak metara šalje loptu iznad gola. Domaći igrači su tom prilikom tražili i kazneni udarac smatrajući da je prilikom ubačaja lopta u ruku pogodila Schwaba, ali ukrajinski sudac Bolko nije se oglasio.

PAOK u 41. minuti po treći put pogađa okvir gola Rijeke. Odlično je s tridesetak metara pucao El Kaddouri, a Prskalo vršcima prstiju skreće loptu u gredu. Minutu kasnije Paschalakis sigurno na drugoj strani travnjaka brani slab udarac Drmića.

Selahi je u 55. minuti nakon odbijanca snažno pucao iz prve s 25 metara, a lopta je prohujala malo pred stative. PAOK je uzvratio četiri minute kasnije preko Kurtića koji je pucao iz slične udaljenosti, a lopte od bloka Krešića završava u korneru.

Obećavajuću situaciju u 64. minuti propustio je Vieirinha koji se izborio za udarac sa sedam metara, ali u posljednji trenutak domaća obrana je blokirala njegov pokušaj.

Rijeka je dobru akciju odigrala u 68. minuti kada Ampem ubačajem na drugu stativu pronašao Tomečaka, a njegov udarac iz voleja završava u bloku. Drmić se u 74. minuti našao u dobroj situaciji, no dao si je predug for pa je vratar PAOK-a stigao prije doći do lopte.

Gosti su pitanje pobjednika riješili u 80. minuti kada je Murg nakon asistencije Kagawe sa 16 metara preciznim udarcem svladao Prskaal. Prethodno je u opasnoj zoni loptu izgubio Escoval.

Gosti su potom do konca susreta mirno sačuvali stečenu prednost, a do trećeg gola su mogli doći u 93. minuti kada je Schwab ubačajem s lijeve strane pronašao Swiderskog, ali njegov udarac glavom nije bio dovoljno precizan. Za Rijeku je pak u posljednjim trenucima dvoboja počasni gol pokušao zabit Pavičić, a njegov udarac s dvadesetak metara lako brani vratar PAOK-a.

Ždrijeb skupina Konferencijske lige na rasporedu je u petak od 13:30 u Istanbulu.