PACERSI PREKINULI NIZ PORAZA Bogdanovićeva 22 koša doprinijela pobjedi

Košarkaši Indiana Pacersa prekinuli su niz od četiri poraza u NBA ligi 105-87 gostujućom pobjedom protiv Chicago Bullsa. Veliki doprinos tom uspjehu dao je i hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović koji je ubacio 22 poena uz odličan šut 2-3, za dva i 6-9 za tri.

Bogdanović je usto za 34 minute provedene na parketu sakupio i sedam skokova te jednu asistenciju.

Najefikasniji u redovima Pacersa bio je Victor Oladipo sa 25 koševa, dok je kod ove sezone slabih Bullsa najbolji bio igrač s klupe Bobby Portis sa 20 ubačaja i 11 skokova.

S omjerom pobjeda i poraza 6-7 Indiana je i dalje izvan kruga momčadi koje bi ušle u doigravanje, trenutačno je deveta u Istočnoj konferenciji s porazom više od osmog Miami Heata. Chicago je tek 14. na istoku sa 2-8, slabija je tek Atlanta sa 2-10.

U susretu u Arizoni u kojemu je Orlando Magic kao gost svladao Phoenix Sunse sa 128-112 na terenu su se našla dvojica mladih hrvatskih igrača. Mario Hezonja je u dresu Magica na parketu proveo sedam minuta što je iskoristio za pet poena (šut za dva 0-1, trica 1-1, slobodna bacanja 2-2) i tri skoka, dok je Dragan Bender dobio 18 minuta u momčadi Sunsa i ubacio osam koševa (šut za dva 1-2, trica 2-2), a tome je dodao i četiri skoka te jednu blokadu.

Najbolji je u dresu Orlanda bio Aaron Gordon sa 25 pogodaka, dok je centar Alex Len sa 21 košem i 13 skokova bio prvo ime Phoenixa.

S omjerom 8-4 Orlando je vodeći sastav svoje skupine Southeast te treća momčad Istoka, dok je Phoenix 13. na zapadu sa 4-9.

Boston Celticsi produžili su svoj niz pobjeda na 11 svladavši na svom terenu Charlotte Hornetse sa 90-87, a do tog su uspjeha stigli iako su već u drugoj minuti susreta ostali bez svog najboljeg igrača Kyriea Irvinga. Njega je slučajno laktom u glavu pogodio suigrač Aaron Baynes, a sumnja se kako je Irving pritom dobio potres mozga. Gosti iz Charlottea iskoristili su početnu zbunjenost Celticsa i poveli sa 26-9, a početkom treće četvrtine imali i najvećih 18 razlike. No, tada su domaći zaigrali odlično u obrani i nakon osvojenih lopti koševima iz protunapada smanjivali zaostatak sve dok pet minuta prije kraja nisu i poveli sa 80-79. Kod rezultata 90-87 Hornetsi su imali tri sekunde za posljednji napad u kojem su eventualnom tricom mogli osigurati produžetak, no Kaminsky je pogriješio pri izvođenju lopte iz auta i Celticsi su nastavili pobjednički niz.

U ujednačenoj momčadi Bostona istakli su se Jayson Tatum sa 16 i Terry Rozier sa 15 koševa, dok je Jaylen Brown uz 10 ubačaja upisao i 13 skokova. Kod Charlotte je najbolji bio Kemba Walker sa 20 pogodaka i 11 asistencija.

Milwaukee Bucksi ostvarili su vrijednu 94-87 gostujuću pobjedu kod San Antonio Spursa. Domaći su dvije i pol minute prije kraja košem veterana Emanuela Ginobilija smanjili na 89-87, ali potom više nisu uspjeli poentirati, dok je ključni koš za pobjedu gostiju postigao njihov novi igrač Eric Bledsoe. Ponovno je sjajan kod Milwaukeea bio Grk Giannis Antetokounmpo sa 28 koševa i 12 skokova, Bledsoe je dodao 13 uz 4 skoka i 7 asistencija, dok je u dresu San Antonija najbolji bio LaMarcus Aldridge sa 20 pogodaka i 12 skokova, a Ginobili je s klupe dodao 18.

Sjajnu je utakmicu odigrao Paul George koji je u 120-111 pobjedi Oklahoma City Thundera protiv Los Angeles Clippersa zabio 42 poena i tome dodao 9 skokova i 7 asistencija. U redovima gostiju najučinkovitiji je bio Lou Williams koji je ušavši s klupe ubacio 35 koševa.