Ovo je peti susret Hrvatske i Brazila: Vatreni dosad nisu uspjeli pobijediti

05.12.2022., stadion Al Janoub, Al Wakrah, Katar - FIFA Svjetsko prvenstvo, osmina finala, Japan - Hrvatska. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska i Brazil po peti put će odmjeriti snage u međusobnim dvobojima.

Ono što treba reći, Vatreni još nikad nisu uspjeli pobijediti Brazil. Prvi susret odigran je 2005. na Poljudu, završilo je 1:1. Kranjčar i Ricardinho su zabili u tom susretu.

Na novi dvoboj nismo trebali dugo čekati, na SP-u u Njemačkoj Hrvatska je tada izgubila u Njemačkoj u grupnoj fazi, jedini gol zabio je Kaka pred kraj prvog poluvremena.

Novi susret također je bio na svjetskoj smotri, i to baš kod Brazila na otvaranju, izgubili smo 3:1. Hrvatska je šokirala Sao Paulo već u 11. minuti kada je pogriješio Marcelo i zabio autogol, na 1:1 izjednačio je Neymar. Brazil je poveo opet preko Neymara u 71. minuti, a sudačkoj nadoknadi pobjedu je potvrdio Oscar.

Zadnji dvoboj odigrali smo u lipnju 2018. na Anfieldu u prijateljskoj utakmici uoči najljepšeg ljeta u Rusiji, izgubili smo 2:0 golovima Neymara i Firmina.

Vrijeme je da Brazilci danas prvi put padnu, piše sport klub.

OZNAKE: Hrvatska, Brazil