Ovo je konačni poredak svih reprezentacija na Svjetskom prvenstvu

epa10373265 Lionel Messi of Argentina touches the World Cup trophy as he passes it after winning the golden ball award during the awards ceremony after the FIFA World Cup 2022 Final between Argentina and France at Lusail stadium, Lusail, Qatar, 18 December 2022.  EPA/Friedemann Vogel

EPA/Friedemann Vogel

U nedjelju je završeno 22. Svjetsko prvenstvo u nogometu. Argentina je treći put u svojoj povijesti postala svjetski prvak, slavivši nakon penala protiv Francuske. Treće mjesto osvojila je Hrvatska, koja je u subotnjoj utakmici pobijedila Maroko.

U Kataru su odigrane ukupno 64 utakmice, a Argentina, Francuska, Hrvatska i Maroko odigrali su ih po sedam. Razočarale su reprezentacije Belgije i Njemačke, koje su ispale u skupinama, a najveće pozitivno iznenađenje bili su Marokanci – prva afrička reprezentacija u povijesti koja je ušla u polufinale Svjetskog prvenstva.

Na temelju uspjeha i gol-razlike svake momčadi objavljena je konačna ljestvica reprezentacija. Prva četiri mjesta određena su utakmicama za plasman, dok su od 5. do 32. mjesta reprezentacije poredane u skladu sa statistikom.

Tako je Katar najlošija momčad cijelog prvenstva, nema nijedan bod i gol-razliku -6. Na pretposljednjem je mjestu Kanada, na 30. mjestu je Wales, a 29. je Srbija.