Osijek uvjerljivim izdanjem svladao Šibenik na Šubićevcu

14.03.2021. Sibenik - 25. kolo Hrvatski Telekom Prve HNL: Sibenik - Osijek. Ivan Santini. Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U posljednjoj utakmici programa 25. kola HT Prve lige Osijek je na Šubićevcu rezultatom 0-4 (0-1) svladao Šibenik i tako sedamnaestom ligaškom pobjedom u sezoni (uz utakmicu više) stigao na dva boda zaostatka za vodećim Dinamom.

Momčad Krunoslava Rendulića u evidentnom je ‘slobodnom padu’ nakon kup poraza od Istre i danas se protiv uvjerljivog Osijeka realno nisu imali čemu nadati. Na teškom travnjaku momčad Nenada Bjelice do pobjede su pogocima odveli Laszlo Kleinheisler (13.), Ramon Mierez (47.), Ivan Santini (49.) i Ante Erceg (85.).

Uvodno su ‘Narančasti’ blago dominirali događanjima na travnjaku, no bez prave konkretnosti u posljednjoj trećini. Prvu prijetnju prema vratarima vidjeli smo u 7. minuti kada je Bulat ubacio iz prekida s desne strane, u sredini je na petercu u skoku najviši Schildenfeld, no njegov udarac glavom je veoma neprecizan te lopta odlazi pristojno pored lijeve vratnice.

Osjetno je spomenutoj dominaciji događaja od strane domaćina pridonio i glavni sudac Mario Zebec koji je ‘Bijelo-Plavima’ uvodno gotovo svaki kontakt sudio kao prekršaj, pa je takvim kriterijem Santini dobio javnu opomenu već u 4. minuti za navodni lakat u glavu Schildenfelda.

U trenucima kada su tenzije na i oko terena lagano počele rasti do granice prihvatljivog Osijek stiže do rezultatske prednosti. Lončar je u 13. minuti iz vlastite polovice preciznom dugom loptom otvorio Kleinheislera lijevo, Mesa ‘spava’ što mađarski veznjak znalački koristi, prvim dodirom lijevom nogom šalje Kolumbijca ‘u prazno’, a zatim desnom iskosa s jedanaest metara savršeno preciznim udarcem pogađa suprotnu ‘malu mrežicu’ za 0-1 i svoj drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno 6. u 55. Prva HNL nastupu!

Konkretniji je u igri prema naprijed bio Osijek od suparnika. U 19. minuti Jugovićev pokušaj glavom odlazi iznad okvira vrata, a četiri minute poslije Bočkaj se odlučuje na dalekometni udarac koji je Labrović uspješno pretvorio u svoju prvu obranu na susretu.

Nisu Pajić i Mesa nikako mogli ‘kontrolirati’ Kleinheislera, u 40. minuti probio je njihovu stranu i ruba terena odigrao kvalitetno prizemno na trinaest metara za Jugovića, čiji neprecizan udarac iz prve pod gredu uspijeva obraniti koncentrirani Labrović

Tri minute poslije konačno je i Šibenik iz igre nešto konkretnije zaprijetio. Emir Sahiti si je driblinzima stvorio prostor lijevo uz rub šesnaesterca i odlučio se na udarac s petnaest metara, lopta od bloka Škorića odlazi malo, malo pored prve vratnice.

Do kraja poluvremena, za koje svakako vrijedi istaknuti da je Zebec s odmakom vremena uspio uskladiti kriterij prekršaja za obje momčadi (iako je tu i dalje bilo dosta toga što se ‘inače ne svira), nismo vidjeli prijetnji za vratare, te se na odmor (prema prikazanom) otišlo sa zasluženim pogotkom prednosti za goste.

Drugi dio nastavio se sa zakašnjenjem od četrdesetak minuta jer je tijekom poluvremena zbog udara groma došlo do nestanka struje na Šubićevcu.

Brzo je Osijek riješio pitanje pobjednika u nastavku. Poslije ubačaja iz kuta u 47. i 49. minuti Bjeličina je momčad povećala svoju prednost na nedostižnih 0-3.

Oba prekida izveo je Bočkaj, a poslije prvog u strijelce se sretno upisao Mierez kojeg je lopta dok je ležao na travnjaku, poslije udarca Cheberka, pogodila u stražnjicu, promijenila smjer i završila u mreži za njegov 17. ligaški pogodak u sezoni. Argentinac na ljestvici ovosezonskih najboljih strijelaca sada ima dva pogotka više od prvog pratitelja Kristijana Lovrića.

Za 0-3 sretno zabija i Santini. Bio je najviši u skoku na prvoj vratnici u petercu, lopta ga pogađa u leđa i u savršenoj putanji odlazi u suprotni kut za njegov drugi pogodak u trećem ligaškom nastupu za Osijek.

S obzirom na to da je travnjak na Šubićevcu bio potpuno natopljen zbog neprestane kiše, nije bilo realno za očekivati ‘spomena vrijedan’ nogomet do kraja. Teško se igralo po samom terenu, a u igri na duge lopte potpuno su dominantniji u svim fazama igre bili gosti.

U 77. i 78. minuti Osijek je uspio zaprijetiti, prvo preko Miereza, čiji je udarac s ruba šesnaesterca obranio mirno Labrović, baš kao i skorašnji pokušaj Ercega.

Konačnih 0-4 svojim je drugim ligaškim pogotkom u 20. Prva HNL nastupu za Osijek u 85. minuti postavio Ereceg. Bočkaj je odličnim dodavanjem otvorio Bohara desno, Pajić nije mogao pratiti kontru, te Slovenac nesebično poslužuje usamljenog Ercega na suprotnoj strani, a on mirno s deset metara šalje loptu uz prvu vratnicu.

Do kraja susreta, dvije minute nadoknade, nije bilo uzbuđenja pred vratarima te je Osijek tako uvjerljivo upisao sedamnaestu ligašku pobjedu u sezoni i (uz utakmicu više) stigao na dva boda zaostatka za vodećim Dinamom.

Šibenik je u sljedećem kolu gost na Poljudu kod Hajduka, dok će Osijek u Gradskom vrtu biti domaćin Lokomotivi.