Osijek u završnici do boda na Rujevici

18.08.2019., stadion HNK Rijeka, Rijeka - Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, HNK Rijeka - NK Osijek. Mirko Maric Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Goran Kovacic/PIXSELL

U posljednjem susretu petog kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka i Osijek su pred 4.832 gledatelja u derbiju odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:0).

Za momčad Igora Bišćana strijelac je bio Antonio Mirko Čolak dok je za izabranike Dina Skendera pogodio Mihael Žaper.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvu opasniju priliku smo vidjeli u 18. minuti kada je udarac Čolaka za malo bio neprecizan.

Rijeka je povela u 36. minuti kada je iz slobodnog udarca ubacio Kvržić, a odlično je glavom reagirao Čolak koji je prebacio vratara Ivušića za svoj treći gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

U 55. minuti nakon duela Lope i Lončarau šesnaestercu Rijeke domaćini su tražili najstrožu kaznu, ali sudac Strukan se nije oglasio.

Osijek je odličnu priliku imao u 69. minuti kada je u dva navrata zaprijetio Marić, međutim vratar Prskalo je bio na visini zadatka.

Gosti do izjednačenja dolaze u 86. minuti kada je nakon kombinacije Škorića i Igora Silve brazilski desni bek odlično poslužio Žapera koji šalje loptu u mrežu Rijeke.

Silva se mogao promaknuti u velikog junaka Osijeka, ali nakon prodora njegov udarac u 90. minuti brani Prskalo.

U posljednjim trenucima susreta Čolak je imao veliku priliku donijeti domaćinima tri boda, međutim izvrsnom intervencijom se iskazao Ivušić, a u nastavku akcije udarac Kvržića zaustavlja okvir gola.

Osijek će u idućem kolu dočekati Hajduk, a duel Dinama i Rijeke je zbog europskih obveza oba kluba odgođen za prosinac.