Osijek slavljem nad Dragovoljcem uveličao rođendan Kohorte i pobjedom najavio okršaj s Rijekom

16.04.2022., Osijek - Hrvatski Telekom Prva liga, 31. kolo, NK Osijek - NK Hrvatski Dragovoljac. Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Dubravka Petric/Pixsell

U pretposljednjoj utakmici programa 31. kola HT Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu rezultatom 2-1 (2-1) svladao Hrvatski dragovoljac i tako osamnaestom ligaškom pobjedom u sezoni uveličao proslavu 34. rođendana Kohorte.

Slavlje momčadi Nenada Bjelice pogocima su donijeli Mihael Žaper i Mihret Topčagić, dok je za goste zabio Niko Galešić.

Idealno je za ‘Bijelo-Plave’ počeo dvoboj, već u 3. minuti Bjeličina momčad stigla je do rezultatske prednosti. S desne strane napada aut je dalekometnim ubačajem izveo Grgić, u sredini Bralić glavom proslijedio loptu lijevo gdje je nečuvan na trenutak ostao Žaper, dovoljno da s deset metara pogodi bliži kut za 1-0 Osijeka i svoj četvrti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 16. u 95. Prva HNL nastupu.

Sljedeću prijetnju vidjeli smo u 7. minuti, ponovno su domaćini prijetili nakon ubačaja sa strane, Nejašmić je ovaj put bio na udarcu desno na osamnaest metara, ali njegov pokušaj otišao je malo pored suprotne vratnice.

Vrlo izglednu priliku Osijek je imao u 15. minuti kada je na ubačaj Leovca Topčagić u sredini dobio duel s Galešićem, ali glavom je s osam metara poslao loptu malo iznad okvira Šubarićevih vrata.

Nije u narednom periodu bilo većih uzbuđenja pred vratarima. Dobra situacija Fiolića u 21. minuti je pravovremeno blokirana, a konkretnija ‘drama’ u šesnaestercu uslijedila je na isteku 27. minute kada je na ubačaj Lovrića iz prekida s lijeve strane napada, Brtan glavom prebacio loptu malo iznad okvira svojih vrata.

16.04.2022., Osijek – Hrvatski Telekom Prva liga, 31. kolo, NK Osijek – NK Hrvatski Dragovoljac. Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Svoje prve konkretnije izlaske u posljednju trećinu gosti su imali negdje od 30. minute, a uskoro su izborili i prvi ubačaj iz kuta poslije kojeg su ‘Crni’ stigli i do šokantnog izjednačenja. Hodža je izveo prekid kratko na prvu vratnicu gdje je Smolčić pobjegao Grgiću i iz teške pozicije uspio u padu glavom usmjeriti loptu u okvir, Ivušić je kratko odbio, a pored Bralića na tri metra u posljednji trenutak uklizavanjem Galešić uspio zatresti mrežu za 1-1 i svoj drugi ligaški pogodak u aktualnoj sezoni.

Na isteku 36. minute solo akcijom je zaprijetio Lovrić. ‘Klasično’ se krilni napadač s lijeve strane napada uvukao u sredinu i potegao s preko dvadeset metara prizemno u desni kut, ali lopta je umjesto mreže pogodila vratnicu!

Pred kraj prvog dijela uslijedio je nešto konkretniji pritisak domaćina, gosti su u tim trenucima nekoliko puta panično čistili situacije u svom šesnaestercu, a poslije niza izborenih ubačaja iz kuta Osijek je u drugoj minuti sudačke nadoknade stigao do novog vodstva. Na oštar ubačaj Lovrića u peterac Galešićevoj pažnji je izbjegao Topčagić i iz zahtijevne pozicije glavom s tri metra pospremio loptu u mrežu za 2-1 i svoj četvrti ligaški pogodak u sezoni. Gosti su, predvođeni trenerom Draganom Tadićem, nakon ovog raspleta protestirali kod sudaca jer je po njihovom sudu Jakov Titlić neopravdano pustio da se igra nakon isteka određene jedne minute nadoknade.

Nastavak je otvoren novim dalekometnim pokušajem Lovrića koji je u 48. minuti s 25 metara snažnim udarcem poslao loptu malo iznad okvira gostujućih vrata.

Vrlo blizu pogotku ‘Bijelo-Plavi’ su bili u 51. minuti kada je nakon puštene prednosti odbijenu loptu Žaper prebacio iza leđa gostujuće obrane i poslužio Mancea, ali njegov udarac desno iskosa s deset metara u suprotni kut, kvalitetnom reakcijom obranio je Šubarić.

Odličnu kontru ‘Crni’ su odigrali u 54. minuti kada je na lijevoj strani napada prostor imao Bristrić, u završnici je pucao snažno s ruba šesnaesterca, ali neprecizno i ravno u dobro postavljenog Ivušića.

Bio je ovo možda i najdinamičniji dio susreta u vidu uzbuđenja pred vratarima. U 56. minuti je Mance iz dubine odigrao visoku loptu desno u šesnaesterac gdje je čuvarima pobjegao Fiolić i iz teške pozicije u padu s desetak metara poslao loptu pored prve vratnice.

Odličan blok stražnjicom sretno/spretno je ‘izveo’ Majstorović u 70. minuti zaustavivši time na rubu peterca snažan udarac iz voleja usamljenog Lovrića.

Teško se u drugom dijelu dolazilo do konkretnijih situacija u posljednjoj trećini. Tek u 86. minuti bilježimo velike gužve u šesnaestercu domaćina, u svom ‘drugom naletu’ gosti su se ipak ‘preračunali’ te su kombinirajući pred suparnicima Majstorović i Hodža u konačnici loptu ‘mirno dostavili’ u ruke Ivušića.

U zadnjim minutama igre, tri minute sudačke nadoknade, Tadićeva momčad je bila ta koja je intezivnije tražila prostor za pogodak, ali kao i u velikoj većini susreta svi pokušaji ‘Crnih’ zaustavljani su pravovremenim obrambenim reakcijama suparnika.

U sljedećem kolu Osijek čeka gostovanje na Rujevici kod Rijeke, dok će Hrvatski dragovoljac u Zagrebu biti domaćin Šibeniku koji je danas na Šubićevcu rezultatom 2-1 svladao Slaven Belupo.