Osijek prvijencem Bohara do pobjede u Koprivnici

31.10.2020., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, NK Slaven Belupo - NK Osijek. Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Prvijencem Damjana Bohara Osijek je u 10. kolu HT Prve lige u Koprivnici došao do minimalne pobjede protiv Slaven Belupa. Slovenski reprezentativac je odlično pogodio iz slobodnog udarca za pet uzastopnu prvenstvenu pobjedu Bijelo-plavih koji su se tako bodovno izjednačili s drugoplasiranom Goricom.

Prvi udarac u okvir vrata uputili su gosti. Pucao je Pilj u 7. minuti, no Filipović lagano brani njegov pokušaj. Četiri minute kasnije isti učinak je bio i s udarcem Ljubića.

Kleinheisler u 19. minuti nije iskoristio pogrešku vratara Slavena koji je predao loptu gostima. Mađarski veznjak u redovima Osijeka u obećavajućoj situaciji nije uspio ni pucati, ali ni uposliti nekoga od suigrača.

Boakye su u 29. minuti izborio za loptu pored Cara i Lončara, no u njegovom udarcu nije bilo snage da ozbiljnije zaprijeti Ivušiću.

Dvije minute kasnije iz slobodnog udarca s 25 metara dobro je pucao Glavčić, ali lopta je prohujala malo pokraj vratnice.

Gosti su uzvratili u 32. minuti akcijom po lijevoj strani u kojoj je Jurčević uputio opasan ubačaj prema petercu koji se odbija od Lulića za novu obranu Filipovića.

Osijek do vodstva dolazi na samom početku drugog poluvremena. Mierez je pao na 17 metara nakon duela s Božićem, a sudac Matoc je pokazao na slobodni udarac. Njega je izveo Damjan Bohar koji odličnim udarcem postiže prvijenac u dresu Bijelo-plavih.

Glavčić u 55. minuti ponovno opasno prijeti iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, a Ivušić spremno reagira na loptu koja je išla pod gredu te je izbacuje u korner. Nakon ubačaja iz kuta van Bruggen pada u šesnaestercu nakon duela s Mierezeom, a na intervenciju VAR-a Matoc je pogledao video snimku te odlučio da se ne radi o kontaktu vrijednom kaznenog udarca.

Domaćini su do izjednačenja mogli doći u 69. minuti kada je Lulić na druoj stativi tražio Krstanovića, ali u posljednji trenutak do lopte dolazi Igor Silva koji je izbija u korner.

U 84. minuti Pilj na 17 metara ruši Krstanovića, a iz slobodnog udarca Jeffren puca ravno u Ivušića. Četiri minute kasnije Krstanović puca poviš gola nakon ubačaja Glavčića iz sloodnog udarca.

Krstanović je blizu gola bio i u 89. minuti kada ga je centaršutom s lijeve strane pronašao Goda, ali njegov udarac glavom vrlo dobrom intervencijom brani Ivušić.

U šest minuta sudačke nadoknade domaćini nisu uspjeli kreirati opasniju priliku kojom bi ugrozili gol Osijeka.

Kolo se nastavlja od 17:05 kada na Aldo Drosini u Puli Istra 1961 dočekuje Hajduk.