Osijek nakon preokreta do pobjede protiv Gorice

05.10.2019., Gradski vrt, Osijek - Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, NK Osijek - HNK Gorica.

Dubravka Petric/PIXSELL

U 11. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je pred 2.212 gledatelja u Gradskom vrtu nakon preokreta slavio protiv Gorice rezultatom 2:1 (0:0). Marko Marić i Antonio Mance su pogodili za domaćine dok je za goste precizan bio Kristijan Lovrić.

Ivica Kulešević je tako upisao i treću pobjedu otkada je kao privremeno rješenje preuzeo klupu Osijeka, a nakon što je ostavku podnio Dino Skender. Je li njome kupio trajno povjerenje vodstva kluba pokazat će dani koji su pred nama.

U prvom poluvremenu obje momčadi su imale po jednu dobru priliku. Prvo je u 39. minuti Mance nakon proigravanja Marića zatresao gredu da bi dvije minute kasnije Lovrić iz dobre pozicije nakon dodavanja Čanađije šutirao pored gola.

Prvi pogodak na susretu smo vidjeli u 54. minuti kada odlično s dvadesetak metara u lijevi kut Ivušićevog gola pogađa Kristijan Lovrić.

Bijelo-plavi do izjednačenja dolaze u 66. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Marić. Prethodno je u kaznenom prostoru nakon asistencije Žapera Ljubisavljević srušio Mancea, a gostujući stoper je tom prilikom dobio i drugi žuti karton. Treba napomenuti da je Mance prilikom dodavanja Žapera bio u možebitnom zaleđu koje pomoćni sudac nije signalizirao.

Brojčanu nadmoć Osijek je iskoristio u 75. minuti kada je Marić uposlio Mancea koji je svladao Kahlinu.

Domaćini su do konca susret bili u prilici da dođu i do uvjerljivijeg vodstva, ali u nekoliko navrata nisu bili precizni u dobrim prigodama.

Gosti su pak bod propustili osvojiti u šestoj minuti sudačke nadoknade kada nakon ubačaja iz slobodnog udarca pokušaj Suka zaustavlja vratnica.

Jedanaesto kolo će u nedjelju od 19 sati na Rujevici zaključiti Rijeka i Lokomotiva.