Osijek golovima Miereza do slavlja na Šubićevcu i četvrte ligaške pobjede u nizu

03.10.2020., stadion Subicevac, Sibenik - Hrvatski Telekom Prva liga, 07. kolo, HNK Sibenik - NK Osijek. Ramon Nazareno Mierez Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U drugoj utakmici programa 7. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je pred 1 117 gledatelja na Šubićevcu rezultatom 0-2 (0-2) svladao Šibenik i tako bez glavnog stratega Nenada Bjelice stigao do četvrte ligaške pobjede u nizu.

Momčad Krunoslava Rendulića je gotovo tijekom cijelog susreta bila ravnopravan suparnik, no Osijek u drugom poluvremenu ipak pokazuje svoju kvalitetu te zahvaljujući golovima Ramona Miereza (68. i 75. iz kaznenog udarca) stiže do slavlja.

Prvi udarac na susretu vidjeli smo u 6. minuti kada se Kleinheisler odlučio potegnuti s osamnaest metara, slabašno i ravno u dobro postavljenog Labrovića.

‘Narančasti’ su prvi put konkretnije u protivnički šesnaesterac došli u 19. minuti kada je Rak lijepim potezom proigrao lijevo Kvesića, na njegovom je ubačaju poslije kratkog odbijanja gostujućih braniča upravo Rak, no snažan udarac bio je i neprecizan, te je od bloka Osijek uspio otkloniti opasnost.

Igru je na Šubićevcu pristojno otežavalo jako jugo, no neovisno o tome nismo gledali pretjerano ‘nadahnuto’ izdanje s jedne ili druge strane terena. U 32. minuti Bohar je uputio udarac lijevo s ruba šesnaesterca, vjetar je evidentno dosta usporio loptu, pa ni s ovim pokušajem Labrović nije imao ni najmanjih problema.

Minutu poslije domaći su imali dobru situaciju nakon ubačaja Ampema s desne strane napada, Ivušić je na petercu kratko odbio loptu lijevu, a na njoj je prvi Sahiti čiji je udarac sa sedam metara dobrim postavljanjem blokirao Silva.

Prvi ozbiljniji izazov za vratare vidjeli smo u 40. minuti kada je Ćurić iz prekida desno s ruba šesnaesterca pucao snažno pod gredu, a Ivušić sigurnom reakcijom odbio loptu u korner. Minutu poslije Ampem se na desnoj strani napada izborio za poziciju za udarac i potegao s ruba šesnaesterca, lopta mu je u konačnici prešla preko noge i otišla pristojno pored suprotne vratnice.

Sudac Ante Čuljak kraj je svirao po isteku 45. minute te je, konkretnim prilikama potpuno siromašno, poluvrijeme okončano bez pogodaka.

U nastavku su prvi pokušali zaprijetiti domaći, bio je to još jedan udarac iz daljine, ovaj put je Bulat u 46. zapucao s dvadesetak metara, slabašno i ravno u Ivušića.

Osijek prvi put u nastavku prijeti u 54. minuti kada je poslije gužve u šesnaestercu lopta došla do Ercega na osam metara, no nije krilni napadač gostiju najbolje zahvatio loptu te i taj pokušaj mirno arhivira Labrović.

Minutu poslije Bohar igra desno u prostor za Pilja čiji pokušaj prolaska klizećim startom zaustavlja Kvesić, Osijekov veznjak pada, no Čuljak ništa ne sudi. Tihom VAR provjerom glavni sudac ustanovio je da je donio ispravnu odluku te da u tom duelu nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Novo pojačanje gostiju Josipa Vukovića, Rene Poms je u igru odlučio poslati u 64. minuti umjesto Marina Pilja.

Osijek je do vodstva došao u 67. minuti. Poslije akcije na desnoj strani napada, lopta u konačnici pored zbunjene domaće obrane dolazi lijevo do Jurčevića koji kvalitetnim ubačajem pronalazi Miereza, a Argentinac preciznim udarcem glavom s šest metara matira Labrovića za 0-1 i svoj treći ligaški pogodak u četvrtom nastupu za ‘Bijelo-Plave’, ukupno 12. gol u 26. Prva HNL nastupu.

U 71. Čuljak sudi kazneni udarac za Osijek. Ponovno kvalitetno ubacuje Jurčević, a na desnoj strani napada Kvesić povlači Ndockyta koji je na lopti i pada. Uslijedila je nevjerojatno duga VAR provjera dosuđene odluke, pa je Mierez najstrožu kaznu u pogodak pretvorio tek u 75. minuti.

Šibenik je dobru situaciju imao u 83. minuti kada je 19-godišnjak iz Real Madrida – De Frias, lijepo kreirao situaciju desno za Pajića, on igra prizemno u sredinu za Raka, čiji je snažan udarac ipak pravovremeno blokiran i odbijen u korner.

Do kraja susreta, šest minuta sudačke nadoknade, nismo svjedočili uzbuđenjima pred vratarima, te je Osijek tako nastavio svoj pobjednički niz pod vodstvom novog stručnog stožera.

Šibenik u sljedećem kolu gostuje na Poljudu kod Hajduka, dok će Osijek u Gradskom vrtu biti domaćin Lokomotivi.