Osijek golom Žapera slavio protiv Hrvatskog dragovoljca

23.10.2021., Osijek, Stadion Gradski vrt - 13 kolo, Hrvatski Telekom Prva liga, 1 HNL, NK Osijek - NK Hrvatski dragovoljac. 	Luka Viduka.

Davor Javorovic

Osijek je u 13. kolu HT Prve lige došao do osme pobjede. Bijelo-plavi su na Gradskom vrtu pogotkom Mihaela Žapera u 71. minuti slavili protiv Hrvatskog dragovoljca. Izabranici Nenada Bjelice su se s nova tri boda izdvojili na vrhu ljestvice te sad imaju tri boda više od Rijeke i četiri od Dinama koji imaju odigranu utakmicu odnosno tri manje. Gosti su pak ostali na posljednjem mjestu ljestvice s bodom zaostatka za Slaven Belupom.

Osijek je od početka susreta zagospodario terenom, a opasnu situaciju pred golom Šubarića kreirao je u 12. minuti kada je poslije kombinacije s Fiolićem na desnoj strani Miloš ubačajem tražio Miereza, no on nije uspio doći do lopte.

Gosti su zaprijetili u 16. minuti kada je Mamić s lijeve strane ubacio za Štrkalja, a njegov udarac glavom odlazi iznad gola Osijeka.

Nejašmić je u 23. minuti asistirao za Topčagića, a njegov udarac glavom s desetak metara Šubarić odbija u korner. Domaćini su iz kuta odigrali uigranu akciju u kojoj je Bočkaj tražio Žapera, ali obrana Dragovoljca je pročitala njihovu namjeru. Minutu kasnije sa 17 metara pucao je i Mierez, a golman gostiju još jednom odbija loptu u korner.

U 28. minuti novi pokušaj Topčagića glavom dolazi preko vratiju Dragovoljca, ovaj put je u ulozi asistenta bio Bočkaj. Tri minute kasnije Bočkaj je iz kornera ubacio za Žapera koji glavom sa šest metara puca iznad gola.

Topčagić je u 32. minuti povratnom loptom uposlio Miereza koji se izborio za udarac s ruba kaznenog prostora, no loptu je poslao ravno u Šubarića. Mierez je minutu kasnije iz dobre pozicije glavom pucao poviš gola, ali je tom prilikom bio u zaleđu.

Fiolić je u 40. minuti nakon kontre gađao suprotni kut s dvadesetak metara, a lopta je prošla pokraj vratnice. Isti igrač je tri minute kasnije primio odbijenu loptu u kaznenom prostoru, ali njegov snažan udarac završava u bloku.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Osijek je bio najbliže vodstvu. Nejašmić je ubačajem s desne strane pronašao Topčagića, a njegov udarac glavom sa šest metara zaustavila je prečka.

23.10.2021., Osijek, Stadion Gradski vrt – 13 kolo, Hrvatski Telekom Prva liga, 1 HNL, NK Osijek – NK Hrvatski dragovoljac. Ramon Nazareno MIEREZ.

Prvi udarac u drugom poluvremenu pripao je gostima. Majstorović je u 49. minuti ubacio s desne strane, a Štrkaljev pokušaj glavom s vrha peterca bez problema brani Malenica.

Bočkaj je u 61. minuti ubačajem iz skraćenog kornera pronašao Topčagića, a njegov novi udarac glavom ispred gol linije blokirao je Mioč.

Osijek je otpor gostiju slomio u 71. minuti. Iz 13. kornera za domaćine ubacio je Bočkaj, a Nejašmić je prebacio loptu na drugu stativu gdje je natrčao usamljeni Žaper te je matirao Šubarića.

Opasnu situaciju pred golom Malenice Crni su kreirali u 81. minuti kada je Perić pronašao Karoglana, no njegov pokušaj s pet metara u posljednji trenutak je blokirao Gržan.

Nejašmić je u 88. minuti povukao loptu s centra te se odlučio na udarac s dvadesetak metara kojim je zatresao stativu. Bila je to posljednja šansa na susretu.

Kolo se nastavlja od 17:05 kada je na Poljudu na rasporedu sraz Hajduka i Gorice.