OSIGURANA ELITNA SKUPINA Čilić donio i treći bod u Bogoti

epa06047772 Marin Cilic of Croatia reacts during his semi final tennis match against Gilles Muller of Luxembourg at the Aegon tennis championships at the Queens Club in London, Britain, 24 June 2017.  EPA/WILL OLIVER

Hrvatska Davis cup vrsta izborila je ostanak u elitnoj Svjetskoj skupini nakon što je u Bogoti povela protiv Kolumbije s nenadoknadivih 3-1.

Pobjednički bod donio je Marin Čilić pobjedom nad najboljim kolumbijskim igračem Santiagom Giraldom u tri seta 6-3, 6-4, 6-4, pa je Marin postao junak naše pobjede u Bogoti s oba pojedinačna trijumfa i onim presudnim u paru s Nikolom Mektićem.

Čilić je protiv Giralda, 131. igrača svijeta, opravdao naslov petog igrača svijeta te niti jednom u meču nije dopustio protivniku oduzimanje njegova servisa. Marinu je u svakom od setova po jednom oduzimao servis Kolumbijcu – u prvom setu odmah na početku za 2-0, u drugom za 3-2, da bi u trećem presudan bio sedmi gem.

Hrvatska je u veljači ove godine izgubila od Španjolske (2-3) te se dovela u situaciju da igra za ostanak na neugodnom gostovanju u Kolumbiji.