OSIGURALI DALJNJE NATJECANJE Cibona slavila protiv Benfice

Slavko Midzor/PIXSELL

Košarkaši Cibone osigurali su plasman u daljnje natjecanje FIBA-inog Eurokupa dva kola prije kraja grupne faze natjecanja, nakon pobjede u četvrtom kolu protiv Benfice 74:66 (25:13, 19:16, 14:21, 26:16).

Cibona je pobjedu već gotovo osigurala od 6. do 12. minute susreta, kada su napravili seriju od 17:0 te došli do velike prednosti 31:13. Ipak, gosti su se pobrinuli da ne prođe sve glatko za Cibonu, te su se u trećoj četvrtini približili na -4, ali nisu uspjeli napraviti potpuni preokret.

Najbolji kod Cibone bili su Ante Toni Žižić sa 21 košem i sedam skokova i James Florence sa 12 koševa i osam asistencija. Daequan Cook bio je najbolji kod gostiju sa 22 koša.

Cibona je sada druga na lkjestvici skupine B s omjerom od tri pobjede i jedim porazom. Benfica je treća sa jedom pobjedom i tri poraza. Na prvom se mjestu nalazi Antwerpen sa četiri pobjede, a Cibona u sljedećem kolu gostuje upravo kod njih.

OZNAKE: Cibona, fiba, eurokup, benfica