Oršić fenomenalnim pogotkom iz kornera odveo Dinamo preko BSK-a do četvrtfinala kupa

27.10.2021., stadion NK BSK, Bijelo Brdo - Utakmica 1/8 finala Supersport hrvatskog nogometnog kupa, NK BSK - GNK Dinamo. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Davor Javorovic

Dinamo, Gorica, Istra 1961 i Lokomotiva pridružili su se Osijeku, Hajduku i Slaven Belupu u četvrtfinalu SuperSport Hrvatskog nogometa kupa. Posljednjeg sudionika četvrtzavršnice dat će dvoboj Oriolika i Rijeke koji je odgođen za 13. studenog.

Plavi su u današnjem dvoboju s 2:3 bili bolji od BSK-a u Bijelom Brdu, Gorica je s 2:0 na domaćem terenu svladala Mladost Ždralove, Istra 1961 je s 2:3 pobijedila Rudar u Labinu dok je Lokomotiva s 2:3 slavila na gostovanju u Varaždinu.

Aktualni osvajač kupa Dinamo je teže od očekivanog izborio plasman među osam najboljih. Protiv vodeće momčadi Druge HNL odlučio je fenomenalan pogodak Mislava Oršića koji je u 71. minuti mrežu BSK-a zatresao izravno iz kornera.

Plavi su dobro otvorili utakmicu te su do vodstva stigli u 2. minuti kada se nakon ubačaja Oršića iz slobodnog udarca u gužvi u šesnaestercu najbolje snašao Gojak. Drugoligaš iz Bijelog Brda je izjednačio u 33. minuti preko Gbane koji je nakon ubačaja i kornera pored Lauritsena i Zagorca poslao loptu u mrežu. Samo dvije minute kasnije Čikvar je iskoristio još jednu veliku pogrešku vratara Plavih Danijela Zagorca da svoju momčad dovede u vodstvo. Do konca prvog poluvremena Dinamo je uspio izjednačiti nakon što je Ivanušec idealno poslužio Andrića kojem nije bilo teško s iz peterca zatresti mrežu domaćih.

Junak pobjede Plavih Mislav Oršić je nakon posljednjeg sučevog zvižduka izjavio: “Na treninzima smo uvježbavali ubačaj na prvu vratnicu, ali lopta mi je otišla previsoko. I neka je, dobro je završilo. Mislim da smo dobro ušli u utakmicu, bili smo jako motivirani, znali smo da ćemo, s obzirom na umjetnu travu i uvjete, imati problema ako domaćima imalo dopustimo da se razmašu. Kontrolirali smo igru, a onda nam se dogodi „blackout“, domaći okrenu utakmicu u pet minuta… Svi zajedno moramo više raditi na tome da nam se to ne događa jer suparnici nam neće više dopustiti da se opet vratimo. Izvukli smo najbolje iz ovoga, bitno je da smo prošli.”

Gorica je plasman u četvrtfinale izborila domaćom pobjedom protiv trećeligaša Mladosti iz Ždralova. Za pobjedu su pogodili Vlatko Stojanovski u 49. i Martin Šroler u 60. minuti. Gosti su se u 81. minuti imali priliku vratiti u igru, no Kotarski je obranio udarac s 11 metara kojeg je uputio Gogić.

U istarskom okršaju plasman u četvrtfinale je nakon preokreta izborila Istra 1961 koja je bila bolja od Rudara u Labinu. Zeleno-žuti su poveli već u 6. minuti preko Belje, a preokret domaćina donose Licul u 32. i Boucoux u 52. minuti. Izabranici Gonzala Garcije do prolaska ipak dolaze novim pogotkom Belje u 70. minuti nakon čega je pobjedu potvrdio Serderov u 76. minuti.

U posljednjem susretu današnjeg programa Lokomotiva je preskočila Varaždin. Gosti su u vodstvo došli u 6. minuti preko Aliyua, a izjednačenje domaćima u 22. minuti donosi Stolnik. Samo šest minuta kasnije Lokomotiva je ponovno u vodstvu nakon što je kazneni udarac realizirao Pivarić. Novi udarac s 11 metara vidjeli smo u 48. minuti kada je za 2:2 poentirao Postonjski. Posljednji pogodak na susretu pao je u 72. minuti kada se Kačavenda driblingom oslobodio Karabatića nakon čega je sa šest metara iskosa matirao Zeleniku.

Oriolik Oriovac – Rijeka 13.11. 14h

Četvrtfinale kupa se također igra na jednu utakmicu i to 1. prosinca, a parovi će se odrediti ždrijebom u kojem neće biti nositelja.