Opet “petarda” Reala

epa05107003 Real Madrid's Portuguese striker Cristiano Ronaldo celebrates after scoring his second goal against Sporting Gijon during their Spanish Primera Division soccer match at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 17 January 2016.  EPA/JuanJo Martin

Nakon što su u prošlom kolu kolu “razbili” Deportivo sa 5-0, nogometaši Real Madrida su i u drugoj ligaškoj utakmici pod vodstvom novog trenera Zinedinea Zidana bili efikasni, te su na stadionu Santiago Bernabeu svladali Sporting Gijon sa 5-1.

Već u prvih 12. minuta susreta 20. kola Primere bilo je jasno da će Real upisati novu pobjedu, jer su “kraljevi” vodili 3-0, a do poluvremena zabili su još dva gola. Jedini problem za Real ukazao se krajem prvog poluvremena, kada je zbog ozljede potkoljenice igru morao napustiti strijelac vodećeg gola Gareth Bale.

Uz njega, za Real su po dva puta zabili Cristiano Ronaldo (9, 18) i Karim Benzema (12, 41). Utješni pogodak za Sporting Gijon postigao je Isma López (62).

Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real, pruživši dobru partiju, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 64. minuti. Alen Halilović odigrao je prvo poluvrijeme za Sporting, ali bio je neprimjetan kao i njegovi suigrači