Olimpija s raspucanim Vukušićem na pola puta do naslova (VIDEO)

Momčadi u Prvoj ligi Telekom Slovenije stigle su do polovine prvenstva. Olimpija i Maribor su gostujućim pobjedama zadržale pozicije na vrhu ljestvice, dok posljednjeplasirani Rudar i nakon 18 odigranih utakmica još čeka na prvu pobjedu.

Samo šest minuta igre bilo je dovoljno Olimpiji da na gostovanju u Celju dođe do dva pogotka prednosti. Drugi je bio djelo prvog topnika prvenstva Ante Vukušića, koji je svojim 15. pogotkom u sezoni dodatno obradovao svog trenera Safeta Hadžića. Naime, “Hadžo” se već prije početka sezone kladio s novinarima, da će “Sinjski dijamant” do kraja sezone postići barem 15 pogodaka. Raspucan je bio i Hrvat u redovima Celja Dario Vizinger, koji je pred kraj prvog poluvremena snizio na 1:2, a točku na i pobjedi Zmajčeka postavio je Luka Menalo u 67. minuti.

I Maribor je brzo došao do vodstva u derbiju kola u Kidričevom. Domaći “Šumari” nisu našli lijek za Vijoličaste, a kad su primili pogodak direktno iz kornera nakon ubačaja Amira Derviševića postalo je jasno, da će morati potpisati prvi domaći poraz u sezoni. “Jako mi je žao promašenih šansi. Loše smo krenuli u utakmicu i Maribor nas je odmah kaznio. Nakon toga je bilo teško probiti gostujući bunker,” kazao je nakon susreta hrvatski trener na klupi Aluminija Slobodan Grubor.

Očito je reprezentativna stanka pogodovala Domžalama, koje su zahvaljujući hat-tricku Arnela Jakupovića lagano obračunale s gostima iz Kranja.

U derbija dna Bravo se jako mučio protiv Rudara, ali na kraju ipak osigurao nova tri boda, tako da su se Velenjčani našli u stvarno nezahvalnoj situaciji.

Susret u Sežani između domaćeg Tabora i Mure završio je podjelom bodova, za koju su “najzaslužniji” nespretni braniči u redovima obje momčadi.