OI VATERPOLO: Remi Španjolske i Crne Gore

epa05484003 Gonzalo Echenique Saglietti (C) of Spain in action against Aleksandar Radovic (R) of Montenegro during the men's Water Polo preliminary round game between Montenegro and Spain at the Rio 2016 Olympic Games at the Olympic Aquatics Stadium in the Olympic Park in Rio de Janeiro, Brazil, 14 August 2016.  EPA/ORESTIS PANAGIOTOU

U susretu petog kola B skupine olimpijskog turnira vaterpolista Španjolska i Crna Gora su odigrale 9-9 i otvorile hrvatskoj reprezentaciji put prema prvom mjestu.

Hrvatskoj sada za osvajanje prvog mjesta u skupini treba pobjeda protiv Francuske.

Crna Gora je bolje otvorila utakmicu. U prvom poluvremenu je u dva navrata imala i dva gola prednosti (4-2, 5-3). U trećoj dionici Španjolci su okrenuli rezultat i poveli 7-5 i 8-6. U posljednjoj četvrtini Crna Gora je izjednačila na 8-8, a minutu i pol prija kraja na 9-9.

Najefikasniji igrač u španjolskim redovima bio je Guilermo Rios Molina s dva gola, a po dva gola u suparničkim redovima zabili su Mladen Janović, Aleksandar Radović i Darko Brguljan.

Večeras se u susretima posljednjeg kola B skupine sastaju Italija – SAD, te Hrvatska – Francuska.

OZNAKE: vaterpolo, OI