OI GIMNASTIKA Četvrto zlato za Simone Biles

EPA/TATYANA ZENKOVICH

Američka gimnastičarka Simone Biles osvojila je i četvrtu zlatnu medalju na olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Nakon što je bila ‘zlatna’ u ekipnom i pojedinačnom višeboju, te preskoku, 20-godišnja Amerikanka je slavila i u vježbanju na tlu. Biles je u Rio de Janeiro došla po pet zlatnih medalja, no osvojila je četiri dok je na gredi bila treća.

Na tlu je pobijedila sa 15,966 bodova. Srebro je osvojila njezina sunarodnjakinja zlatna iz Londona Alexandra Raisman (15.500), a treća je bila Britanka Amy Tinkler (14.933).

U finalu na ručama pobijedio je Ukrajinac Oleg Verniaiev sa 16,041 bodova. Drugi je bio Amerikanac Danell Leyva (15,900), a treći Rus David Beljavski (15,783).

Svjetski prvak Kinez You Hao osvojio je osmo mjesto pa je Kina prvi put nakon 1980. godine zaključila gimnastičarska natjecanja bez osvojene zlatne medalje.

Na preči je slavio Nijemac Fabian Hambuechen osvojivši za svoju vježbu 15.766. Hambuechen je u Riju nastupio na svojim četvrtim olimpijskim igrama osvojivši napokon prvo zlato nakon što je u Pekingu bio treći, a u Londonu drugi.

Amerikanac Danell Leyva je osvojio srebro i to drugo nakon što je sat vremena ranije bio srebrni i na ručama. Broncu je osvojio Britanac Nile Wilson. Olimpijski pobjednik iz Londona nizozemac Epke Zonderland završio je tek sedmi.