Održan ždrijeb play-offa Konferencijske lige u kojem su sudjelovali Osijek i Rijeka

Poznati su parovi play-offa Konferencijske lige u kojem su od hrvatskih predstavnika sudjelovali Osijek i Rijeka. Ždrijeb u Nyonu je odredio da će pobjednik dvoboja 3. pretkola između Rijeke i Hiberniana igrati protiv boljeg iz susreta Bohemian – PAOK dok će bolji iz sraza Osijeka i CSKA Sofije za suparnika imati pobjednika susreta The New Saints – Viktoria Plzen.

Oba hrvatska predstavnika u ždrijebu nisu imala status nositelja pa je tako Rijeka – Hiberniran još mogao izvući KuPS  – Astana, Luzern – Feyenoord te RFS – Gent dok je Osijek – CSKA Sofiju mogao zapasti Ujpest – Basel, AEL Limassol – Qarabag i Tottenham.

Prve utakmice play-offa Konferencijske lige igraju se 19. kolovoza dok su uzvrati predviđeni tjedan dana kasnije. Prije toga na rasporedu je 3. kolo kvalifikacija u kojem će Osijek i Rijeka ovog četvrtka gostovati u Bugarskoj odnosno Škotskoj dok su uzvrati na rasporedu 12. kolovoza u Gradskom vrtu odnosno Rujevici.

Ranije je u Nyonu određeno da će pobjednik duela Dinama i Legije u play-offu Lige prvaka igrati s boljim iz susreta Crvene zvezde i Sheriffa dok će poraženi natjecanje nastaviti u play-offu Europske lige gdje će odmjeriti snage s gubitnikom dvoboja Ferencvarosa i Slavije Prag. Plasmanom u 3. kola kvalifikacija Lige prvaka Dinamo je osigurao najmanje grupnu fazu Konferencijske lige.

Ždrijeb play-offa Konferencijske lige:

poraženi NŠ Mura (SVN) / Žalgiris Vilnius (LTU) – KF Prishtina (KOS) / FK Bodø / Glimt (NOR)
poraženi Neftçi (AZE) / HJK (FIN) – Maccabi Haifa (ISR) / HB Tórshavn (FRO)
poraženi Omonia (CYP) / Flora Tallinn (EST) – Shamrock Rovers (IRL) / Teuta Durrës (ALB)
Riga FC (LVA) / Hibernians FC (MLT) – poraženi Lincoln Red Imps (GIB) / Slovan Bratislava (SVK)
Linfield FC (NIR ) / Fola Esch (LUX) – poraženi Kairat Almaty (KAZ) / Alashkert (ARM)

AEL Limassol (CYP) / Qarabag (AZE) – Breidablik (ISL) / Aberdeen (SCO)
Rennes (FRA) – Rosenborg BK (NOR) / NK Domžale (SVN)
Bohemian FC (IRL) / PAOK (GRE) – Hibernian (SCO ) / Rijeka (CRO)
Újpest (HUN) / FC Basel (SUI) – Čukarički (SRB) / Hammarby (SWE)
KF Laçi (ALB) / Anderlecht (BEL) – Vitesse (NED) / Dundalk (IRL)
KuPS (FIN) / FK Astana (KAZ) – Union Berlin (GER)
TNS (WAL) / Viktoria Plzen (CZE) – CSKA Sofia (BUL) / NK Osijek (CRO)
Vojvodina (SRB) / LASK (AUT) – poraženi Galatasaray (TUR) / St Johnstone (SCO)
FC Luzern (SUI) / Feyenoord (NED) – Elfsborg (SWE) / Velež Mostar (BIH)
Paços de Ferreira (POR) / Larne FC (NIR) – Tottenham Hotspur (ENG)
Kołos (UKR) / Shakhter Karagandy (KAZ) – Spartak Trnava (SVK) / Maccabi Tel Aviv (ISR)
Raków Częstochowa (POL) / Rubin Kazań (RUS) – RFS (LVA) / KAA Gent (BEL)
Dinamo Batumi (GEO) / Sivasspor (TUR) – Lokomotiv Plovdiv (BUL) / FC København (DEN)
Santa Clara (POR) / Olimpija Ljubljana (SVN) – Sochi (RUS) / Partizan Belgrad (SRB)
Trabzonspor (TUR) / Molde FK (NOR) – AS Roma (ITA)
Śląsk Wrocław (POL) / Hapoel Beer Sheva (ISR) – poraženi Rapid Wien (AUT) / Anorthosis (CYP)
poraženi Jablonec (CZE) / Celtic (SCO) – Toboł Kostany (KAZ) / MŠK Žilina (SVK )

Komentiraj