HRVATSKA JE NA EURU 2016.: Nakon drame u Italiji Hrvatska se izravno plasirala (Malta- Hrvatska 0:1)

Slavko Midzor/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je posljednjeg, 10. kola skupine H kvalifikacija za odlazak na EURO kao gost svladala Maltu sa 1-0 (1-0) i tako osigurala izravni plasman na prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Francuskoj.

Strijelac jedinog pogotka bio je Ivan Perišić u 25. minuti.

Ovom pobjedom Hrvatska je osigurala izravni plasman na EURO kao drugoplasirana u skupini, jer je u Rimu Italija svladala Norvešku sa 2-1 (0-1).

Italija je tako kvalifikacije završila kao prva sa 24 boda, Hrvatska je druga sa 20, a Norveška treća sa 19. Italija i Hrvatska osigurale su nastup u Francuskoj sljedeće godine, dok će Norveška u dodatne kvalifikacije.

U posljednjem susretu ove skupine Bugarska je svladala Azerbajdžan sa 2-0 (1-0) i tako završila kao četvrta sa 11 bodova, Azerbajdžan, kojega vodi hrvatski stručnjak Robert Prosinečki, je peti sa šest, a Malta posljednja šesta s dva boda.

UŽIVO:

KRAJ UTAKMICE!

86. minuta – Agius je pucao glavom nakon ubačaja u kazneni prostor, ali lagan posao za Subašića

77. minuta – Pjaca je opalio s dvadesetak metara, ali vratar domaćina brani

75. minuta – Kramarić je pucao glavom, ali lopta je otišla iznad grede

52. minuta – Perišić je pokušao zapucati s tridesetak metara, ali njegov slab udarac otišao je pored gola

49. minuta – Failla je opalio s ruba kaznenog prostora, ali Subašić je siguran

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

38. minuta – Badelj je zaradio žuti karton nakon što je zaustavio potencijalno opasnu situaciju za Vatrene

30. minuta – Rakitić je dao za Pjacu, ali njegov udarac s desetak metara otišao je malo iznad grede

GOOL 24. minuta – Pjaca je poslao loptu na desetak metara, ali potom se ona odbila od braniča da bi na nju naletio Perišić i zabio za vodstvo Hrvatske na Malti

23. minuta – Srna je dao idealnu loptu za Perišića koji puca glavom s pet metara, ali lopta se od zemlje odbila preko grede

12. minuta – Rakitić je odlično prebacio za Perišića koji puca isprve s desetak metara iskosa, ali lopta je otišla pored gola

10. minuta – Kalinić je odično ušao u prostor, pucao, ali Hogg brani, da bi se lopta ponovno odbila do Kalinića čija nova dva pokušaja ne završavaju u mreži. Dobra prilika za Vatrene

4. minuta – Hrvatska se otpočetka postavila kao favorit, ali teško dolazi do vrata domaćina. Malta je zbijena na svojoj polovici, ali se dobro brani